Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Zniczodzielnia w Szczecinie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zniczodzielnia w Szczecinie
   1 (1).jpg
   1 (3).jpg

   To zupełna nowość w naszym mieście. Na cmentarzu w Wielgowie pilotażowo- ustawiona została zniczodzielnia. Jest to specjalne miejsce, gdzie można zostawić do powtórnego wykorzystania szklane znicze czy za darmo wypożyczyć narzędzia.

   „Zniczodzielnia” zbudowana została przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych. Koszt zakupu materiałów wyniósł ponad 3 tysiące złotych. Ustawiona jest tuż przy wejściu. ZUK wyposażył ją dodatkowo w konewki, szczotki, grabki i haczki. Każde z tych narzędzi zostało oznaczone pomarańczową farbą.

   Po kilku dniach od ustawienia regału zaczęły się w nim w pojawiać znicze czy sztuczne kwiaty.

   - Są one dostępne dla każdego do powtórnego wykorzystania - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wystarczy dokupić jedynie wkład, wziąć zużyte szkło i można ustawiać przy grobie. W momencie, gdy na grobie wypali się znicz, zamiast wyrzucać szklany pojemnik do kosza, można go również odstawić do regału.

   Prosimy o to, by przy wypożyczane narzędzia odkładać na swoje miejsce. Jeśli pilotażowa „zniczodzielnia” spełni swoją funkcję i nie będzie niszczona, na pozostałych cmentarzach pojawiały się będą podobne regały.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!