Zmiany w Śródmieściu a epidemia. Wnioski z badań społecznych

Robert Duchowski

O zleconej przez Gminę Miasto Szczecin diagnozie wpływu aktualnych i przyszłych skutków epidemii COVID-19 na działania związane z rewitalizacją obszaru przestrzeni publicznej będą rozmawiać w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim. Rozmowa odbędzie się online.
Jesienią 2020 roku, podczas drugiej fali pandemii Gmina Miasto Szczecin ogłosiła konkurs na realizację diagnozy wpływu aktualnych i przyszłych skutków epidemii COVID-19 na działania związane z rewitalizacją obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie. Oprócz diagnozy celem było też niejako przetestowanie innych form działań animacyjnych dla mieszkańców obszaru rewitalizacji. Realizatorem zadania było Stowarzyszenie Instytut Niemiec i Europy Północnej. Zobacz diagnozę
Na czym polegało badanie? Jakie wnioski z niego wyprowadzono? Jakie działania animacyjne w Śródmieściu testowano przy okazji prowadzenia badań? No i wreszcie, jak żyć w trakcie/po pandemii w kontekście działań skierowanych do mieszkańców obszaru rewitalizacji? ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na rozmowę z jedną z autorek opracowania – Anną Suchocką. To absolwentka filozofii, doktorantka ekonomii, specjalista ds. strategii rozwoju w Muzeum Narodowym w Szczecinie, a także mieszkanka Śródmieścia.
Spotkanie odbędzie się online już 24 marca (środa) o godz. 18.00 na profilu FB ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Spotkanie poprowadzi Paulina Stok-Stocka ze ŚRODKA. Udział oczywiście bezpłatny, organizator zaprasza do zadawania pytań w komentarzach pod transmisją. Można je też wysłać wcześniej na adres: srodek@oswajaniesztuki.pl. Rozmowa odbywa się w ramach ŚRODKOWEGO cyklu mals, czyli mała akademia liderów społecznych.