Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Zmiana w kolegium prezydenckim

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zmiana w kolegium prezydenckim

   Łukasz Kadłubowski nowym zastępcą prezydenta Szczecina. Funkcję obejmie na początku marca. Z kolegium odchodzi dotychczasowy wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz.

   - Jak Państwo wiecie, 12 lutego Koalicja Obywatelska poparła moją kandydaturę na prezydenta Szczecina w zbliżających się wyborach samorządowych – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - To poparcie jest wynikiem współpracy niezależnego prezydenta miasta oraz radnych związanych z Koalicją tak w sejmiku jak i radzie miasta Szczecin. Przyjąłem jednocześnie propozycję Koalicji Obywatelskiej, która chce wziąć większą odpowiedzialność za sprawy miasta. Są dwa powody takiej decyzji:

   Po pierwsze moje doświadczenia z tej kadencji są takie, że Koalicja potrafi i chce współpracować – dlatego możemy pójść krok dalej i rozpocząć bliższą współpracę, także w ramach zarządu miasta. Po drugie przedstawiciele KO, po wygranych wyborach 15 października tworzą rząd, mają więc wpływ na decyzje władzy centralnej, która w ostatnich latach marginalizowała samorząd Szczecina. Dlatego uważam, że w interesie miasta jest nasza współpraca w samorządzie – a taką współpracę KO deklaruje.

   Jednocześnie bardzo dziękuję mojemu dotychczasowemu zastępcy Danielowi Wacinkiewiczowi. Wspólna praca w tych niełatwych czasach była prawdziwą przyjemnością. Znamy się od lat i pewnie nie raz będziemy korzystać z jego samorządowego doświadczenia – zakończył Piotr Krzystek.

   Jak powiedział Daniel Wacinkiewicz, teraz planuje skupić się na swojej karierze naukowej.

   - Państwo tego nie wiecie, ale w 2018 roku z panem prezydentem umówiliśmy się, że to będzie moja ostatnia kadencja. Obowiązki zastępcy są bardzo absorbujące, a moją pasją zawsze była praca naukowa.

   Daniel Wacinkiewicz wspomniał też o zrealizowanych projektach z których jest szczególnie dumny.

   – Udało się przygotować niezwykle ważny dokument jakim jest Studium Planowania Przestrzennego miasta. Rewitalizacja Wojska Polskiego także się właściwie zakończyła. Choć największe efekty i nowe życie tej ulicy poznamy podczas sezonu letniego. Mamy także największy TBS w Polsce, która nie tylko buduje nowe mieszkania, ale zmienia i rewitalizuje przestrzeń w śródmiejskich kwartałach. Moim finałem będzie zaś postępowanie na rewitalizację pl. Orła Białego. Myślę, że niebawem państwo o tym usłyszycie. Z tego miejsca chciałbym oczywiście podziękować wszystkim współpracownikom, z którymi przez tyle lat realizowaliśmy te wszystkie projekty. Bez Was by się to nie udało – dziękuję.


   Na przyszły tydzień zaplanowane dalsze uzgodnienia dotyczące m.in. podziału zadań w nowym kolegium prezydenckim.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!