Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Żegluga Szczecińska: To był rok pełen dobrych wydarzeń

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Żegluga Szczecińska: To był rok pełen dobrych wydarzeń

   Po czasach pandemii, ograniczeń, trudności związanych z wojną na Ukrainie rok 2023 był wreszcie czasem, w którym wszystkie zaplanowane eventy zostały zorganizowane i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można powiedzieć, że branża eventowa wróciła ze zdwojoną siłą i jeszcze lepszymi pomysłami.

    

   380 tysięcy osób odwiedziło Żagle 2023

   W 2023 roku spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zorganizowała 17 wydarzeń, wśród których należy wymienić największą imprezę plenerową Żagle 2023. To żeglarskie święto przyciągnęło nad Odrę ponad 380 tys. odwiedzających.

   - Jednak nie samymi Żaglami żyliśmy w tym roku. Bo wydarzenia organizowane przez ŻSTW to także m.in. Jarmark Wielkanocny i Bożonarodzeniowy, Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie, Bulvarowe, Memoriał imienia Władysława Maniaka oraz Oktoberfest Szczecin – powiedziała Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.  

   Szczecińscy biegacze pokonali dystans 11 702 km 

   Specjalizacją Żeglugi Szczecińskiej stają się nie tylko wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, ale także sportowe. W tym roku po raz pierwszy mieli okazję współtworzyć największych męski turniej tenisowy w Polsce – Invest in Szczecin Open 2023.

   - Pozostając w tematach sportowych, musimy pochwalić się naszym całkiem dobrym dystansem biegowym. W 2023 roku udało nam się przebiec łącznie 11 702 km! To odległość jaka na mapie w linii prostej dzieli Szczecin i Chile, a która nasi biegacze pokonali w łącznie 6 biegach. Do mocowania wszystkich numerów startowych zużyliśmy 10 524 agrafek. Gdyby zsumować liczby kroków wszystkich zawodników to uwaga… mamy liczbę 16 733 57! – dodaje Wołosz.

    

    

   Nie możemy zapominać także o Netto Arenie, gdzie tylko w tym roku parkiet był zajmowany aż 89 razy. 55 razy odbywały się tam rozgrywki sportowe, 15 razy organizowano targi a reszta to wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. W ramach targów Bud-Gryf organizowanych przez ŻSTW do hali Netto Arena przyjechało blisko 120 wystawców, których stoiska odwiedziło 7500 osób. Zaś samą halę, łącznie z działającym na początku roku Lodowiskiem przy Netto Arenie odwiedziło 245 tys. widzów.

    

   Na Łasztowni padł rekord

   ŻSTW to także Wyspa Grodzka i North East Marina. W tym roku do mariny przypłynęło łącznie blisko 1720 jednostek. Najwięcej w okresie wakacyjnym – czerwiec – sierpień.

   - W analogicznym okresie odnotowaliśmy rekordową liczbę odwiedzających samą Łasztownię, bo aż 750 tys. osób – dodaje Wołosz.  

    

    

   Dziękujemy za ten kolejny rok pełen dobrych wydarzeń! Przed nami nowe wyzwania i wydarzenia. Zapraszamy do śledzenia naszej strony www.zstw.szczecin.pl, gdzie znajdują się wszystkie aktualności i informacje o imprezach.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!