Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      13°

      Zefirek oczyści powietrze

      Sylwia Cyza-Słomska

      Sylwia Cyza-Słomska

      Zefirek oczyści powietrze

      Umowa na realizację kolejnego programu wymiany pieców i kotłów węglowych na terenie Szczecina podpisana. Miasto otrzymało na ten cel ponad 2,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

      - To kolejna już, obok programu „Mewa”, forma wsparcia mieszkańców Szczecina w działaniach mających poprawić jakość powietrza w naszym mieście – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. - Łącznie w Szczecinie wymieniliśmy już ponad dwa tysiące takich nieekologicznych źródeł ciepła. Dziękuję Panu Marszałkowi za wsparcie.

      Pieniądze trafią do mieszkańców Szczecina, którzy chcą zlikwidować swoje stare piece oraz kotły węglowe i zamienić je na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Może to być podłączenie do sieci ciepłowniczej, instalacja ogrzewania gazowego, elektrycznego, olejowego, systemu ogrzewania opartego na odnawialnych źródłach energii lub na paliwie stałym o niskiej emisyjności.

      Projekt pn. "Zefirek – program wymiany pieców i kotłów węglowych na terenie Szczecina"  zakłada udzielenie 250 grantów w formie dofinansowania do realizacji inwestycji polegającej na likwidacji starego i instalacji nowego systemu ogrzewania. Każdy mieszkaniec  zakwalifikowany do programu uprawniony będzie do otrzymania dofinansowania w kwocie 7500 zł. Szczegółowe warunki oraz terminy  zostaną podane wkrótce. Rozpoczęcie naboru planowane jest w  połowie marca.

      Program otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 2.14 Poprawa jakości powietrza – Zachodniopomorski Program Antysmogowy.

      Całkowita wartość projektu: 2 259 750,00 zł

      Dofinansowanie z EFRR: 2 259 750,00 zł

      Głównym celem projektu jest obniżenie poziomu zanieczyszczeń powietrza, a tym samym poprawa jakości powietrza na terenie Szczecina,  poprzez ograniczenie wykorzystywania paliw niskiej jakości oraz zwiększenie liczby stosowanych urządzeń o wysokiej sprawności.

      Rezultatem projektu będzie również poprawa jakości życia oraz zdrowia mieszkańców miasta oraz zmniejszenie degradacji środowiska naturalnego, w tym polepszenie kondycji ekosystemów znajdujących się na terenach objętych przedsięwzięciem.

       

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!