Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   ZDiTM: Zebraliśmy 45 ton odpadów

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   ZDiTM: Zebraliśmy 45 ton odpadów

   45 ton odpadów, w tym liści, zebrali pracownicy ZDiTM w ubiegłym tygodniu. Dział utrzymania czystości pasa drogowego ma ręce pełne roboty szczególnie jesienią, kiedy zmieniająca się pora roku najpierw czerwieni i złoci liście, a później powoduje ich spadanie. We wrześniu zebraliśmy 94 tony, w październiku blisko 140 ton odpadów, w tym liści.

   Pamiętajmy, że liście spadają z drzew i lecą w różne miejsca. Nie chcą układać się na stosikach, nie wpadają także prosto do worków osób sprzątających, dodatkowo często są rozwiewane.

   - Wiatr powoduje także, że miejsca uprzątnięte po kilku dniach znów mogą być obsypane - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Zdając sobie jednak sprawę nie tylko z kwestii estetycznych, ale także bezpieczeństwa, jesienią prace przy sprzątaniu liści są wzmożone.

   W dniach 02 listopada - 10 listopada pracownicy ZDiTM w ramach robót publicznych, mających na celu utrzymanie czystości pasa drogowego wykonywali prace na terenie Osiedli :

   1. Centrum – ulice : Piastów, Wielkopolska
   2. Łekno – ulica Gorkiego
   3. Stołczyn - ul. Nehringa, Kościelna, Dąbrówki, Nad Odrą, Zamknięta
   4. Skolwin – ul. Stołczyńska, Karpacka, Inwalidzka
   5. Niebuszewo Bolinko – ul .Heleny,
   6. Pomorzany. Ul. Krzewinkowa, Darniowa

   Przy realizacji tych prac porządkowych każdego dnia pracowało ok. 50 pracowników, którzy zebrali ok. 45 ton odpadów w tym liści.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!