Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Zbliża się Jarmark Wielkanocny

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Domki z tradycyjnym jedzeniem i świątecznymi smakołykami, wielkanocne ozdoby i zabawy dla najmłodszych – to tylko niektóre z atrakcji zbliżającego się Jarmarku Wielkanocnego w Alei Kwiatowej w Szczecinie. Tegoroczna edycja jarmarku rozpocznie się 31 marca i potrwa do 2 kwietnia.

   W kilkudziesięciu drewnianych domkach, które staną w Alei Kwiatowej będzie można kupić m.in. wielkanocne ozdoby, pisanki, wianki, koszyczki i świąteczne smakołyki. Nie zabraknie także tradycyjnych wędlin, serów, pieczywa, miodów, rękodzieła i wyrobów drewnianych.

   Dla gości jarmarku przygotowano m.in. warsztaty, na których dowiedzą się, jak ozdabiać pisanki i stworzyć własną palmę. Najmłodsi szczecinianie pewnie chętnie wezmą udział w poszukiwaniach zaginionych pisanek i poznają gry i zabawy podwórkowe.

   Dzieci i dorosłych połączy z pewnością spotkanie poświęcone wielkanocnym zwierzętom. Marzena Białowolska z Fundacji Dzikich Zwierząt opowie o zającach, kurach, pisklakach i o tym, jak je rozpoznawać. Słuchacze dowiedzą się także co robić w razie znalezienia małych zwierząt lub jajek.

   Święta wielkanocne i wiosna to dobra okazja do zmian. Odwiedzający jarmark dowiedzą się, jak lepiej gospodarować żywnością i co zrobić gdy będzie jej za dużo. Miłośników zieleni ucieszą porady na temat wyboru, uprawy i pielęgnacji wiosennych roślin z możliwość zakupu sadzonek. Na miejscu będzie można także wymienić się książkami.  

   Wszystkie warsztaty na jarmarku będą otwarte; nie obowiązują wcześniejsze zapisy, udział w nich jest także bezpłatny.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!