Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Zaproszenie dla miłośników i przyjaciół „Leśnych Sobót”

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zaproszenie dla miłośników i przyjaciół „Leśnych Sobót”

   W czwartek, 29 września o godz. 17.00 w Sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, odbędzie się promocja wydawnictwa, które ukazało się z okazji 55. jubileuszu rajdów pod nazwą „Leśne Soboty”.

   Pierwsza „Leśna Sobota” odbyła się 15 września 1966 roku i była wówczas „Leśną Niedzielą”. Pomysł wędrówek powstał wśród nauczycieli, opiekunów Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych PTTK. Głównym celem pieszych rajdów była organizacja wspólnego, aktywnego wypoczynku dla uczniów szczecińskich szkół.

   W jubileuszowej publikacji można przeczytać o początkach zorganizowanej turystyki szkolnej, prekursorach, wcześniejszych i obecnych przewodnikach oraz o wyjątkowości „Leśnych Sobót”. Od 1993 roku Pałac Młodzieży w Szczecinie stał się organizatorem tego cyklu imprez turystycznych. Każda wędrówka po szlakach Puszczy Wkrzańskiej i Puszczy Bukowej ma swój numer. W czerwcu 2022 roku odbyła się już 1033 „Leśna Sobota”!

   Uroczystą promocję publikacji poprowadzi Pani Róża Czerniawska – Karcz, członkini Związku Literatów Polskich, Oddział w Szczecinie, we współpracy z którym, dla uczczenia Roku Tadeusza Różewicza, zorganizowano dwie „Literackie Soboty”.

   Serdecznie zapraszamy Miłośników i Przyjaciół „Leśnych Sobót” na uroczystą promocję!

   Wydawnictwo zostało sfinansowane ze środków Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!