Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Zamiast szarego zielone. Kolejne podwórka wypięknieją

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zamiast szarego zielone. Kolejne podwórka wypięknieją
   Bolesława Smialego 14_800x600.jpg
   Narutowicza 4_800x600.jpg
   Podwórko przy Staromiejskiej 1 i Wyszyńskiego_800x600.jpg
   Przedogródek przy ul Bolesława Smialego 14_800x600.jpg
   Staromlynska 1 i Wyszyńskiego_800x600.jpg

   Wiemy już, które miejsce w Szczecinie przejdą zieloną rewolucję. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych ogłosił właśnie listę wspólnot mieszkaniowych, które otrzymają dofinansowanie na realizację projektów w ramach programów Zielone Podwórka i Zielone Przedogródki Szczecina.

   Spośród 25 wniosków, komisja wybrała 15 projektów podwórek i przedogródków, które będę realizowane przy wsparciu finansowym miasta.

   Na szczególną uwagę zasługuje pomysł dwóch wspólnot mieszkaniowych na północy Szczecina przy ul. Paproci 1-12 oraz Ziemowita 8,9, które chcą zagospodarować bardzo duży teren o pow ok. 8 tys m2. Z tego względu inwestycja podzielona została na trzy etapy.

   W tym roku rusza pierwszy etap, w ramach którego posadzonych będzie około tysiąca krzewów, powstanie plac zabaw, ławeczki i alejki. Komisja doceniła inicjatywę i aktywność społeczną mieszkańców, którzy zechcieli zagospodarować tak duży obszar wokół swoich budynków.

   W przypadku przedogródków kontynuowane będą działania z poprzednich lat. Kolejne inwestycje powstaną przy alei Piastów na odcinku pomiędzy Ściegiennego a Małkowskiego, Żupańskiego. To samo dotyczy ul. Bolesława Śmiałego i Monte Cassino. W efekcie wszystkie budynki przy tych ulicach będą miały urządzone przedogródki.

   Poniżej pełna lista wspólnot, które otrzymały w tym roku dofinansowanie :

   REMONT PODWÓREK:

   1/ PAPIEŻA JANA PAWŁA II 14
   2/KRZYWOUSTEGO 49
   3/ cztery wspólnoty BARBARY 6-KOŁŁĄTAJA 29-30/ DŁUGOSZA 5-7/DŁUGOSZA 8-9A/DŁUGOSZA 10-NIEMCEWICZA 12
   4/ RAYSKIEGO 35-39
   5/ PAPROCI 1-12/ ZIEMOWITA 8,9
   6/ JAGIELLOŃSKA 34A

   REMONT PRZEDOGRÓDKÓW:

   1/ MONTE CASSINO 7
   2/ PIASTÓW 66
   3/ PIASTÓW 67
   4/ PIASTÓW 68
   5/ PIASTÓW 69
   6/ PIASTÓW 70
   7/ ŻUPAŃSKIEGO 15
   8/ ŻUPAŃSKIEGO 16
   9/ BOL. ŚMIAŁEGO 10

   Zielone Podwórka Szczecina to program, który pozwala na zmianę szarych miejskich podwórek w miejsca przyjazne mieszkańcom. Dzięki niemu powstają zielone oazy spokoju, place zabaw, miejsca sąsiedzkich spotkań i odpoczynku.Pierwsze Zielone Podwórka pojawiły się na mapie Szczecina w 2008 roku. Przez 11 lat trwania programu odebranych zostało już 123 projekty. W ramach programu wspólnoty otrzymały dofinansowania ponad 12 mln zł.

   Zielone Przedogródki. Program ruszył w 2015 r. Dzięki niemu wspólnoty mieszkaniowe mogą starać się o dofinansowanie zagospodarowania terenu przed wejściem do budynku. Przedogródki możemy podziwiać np. wzdłuż al. Jana Pawła II na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do pl. Armii Krajowej.

   W ciągu trzech lat programu zrealizowano 51 projektów, które gmina dofinansowała kwotą 3,3 mln zł.

   W sumie Gmina pokrywa 75% kosztów inwestycji. Wyjątkiem jest tworzenie placów zabaw, których koszt zostanie sfinansowany aż w 95%. Oba programy realizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

   W załączniku zdjęcia podwórek i przedogródków wykonanych w ubiegłym roku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!