Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   29°

   „Zakamarki Katki”: spacer miejski

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   „Zakamarki Katki”: spacer miejski

   Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” zaprasza na spacer, który poprowadzi Katerina Zavizhenets – mieszkająca w Szczecinie od prawie 10 lat prezeska Stowarzyszenia Mi-Gracja.

   Szczecin to miasto historycznie wielokulturowe. Mieszały się tu losy polskie, niemieckie, szwedzkie, duńskie, francuskie. A jak postrzega to miasto przybyła tutaj w 2015 roku z Ukrainy Katerina Zavizhenets? Co jej się w Szczecinie podoba? Gdzie spędza swój czas? Czy znalazła miejsca, które kojarzą się jej z rodzinnymi stronami? Zapraszamy do udziału w niecodziennym spacerze, podczas którego szczecinianie będą mieli okazję posłuchać opowieści o ich mieście z perspektywy migrantki.

   Spacer rozpocznie się na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich (przy Wieży Zegarowej) w niedzielę 24 marca o godz. 12.00. Udział bezpłatny.

   Przewodniczką w języku ukraińskim będzie wspomniana Katerina Zavizhenets – aktywistka, działaczka na rzecz integracji kulturowej, społecznej i równościowej. Prezeska Stowarzyszenia Mi-Gracja, psycholożka, psychoterapeutka EMDR i Gestalt. Na język polski tłumaczyć będzie Natalia Podkolzina.

   W planie jeszcze trzy spacery polsko-ukraińskie. Już w kwietniu będzie można wybrać się na przechadzkę po Dąbiu z Miejskim Konserwatorem Zabytków Michałem Dębowskim, poznać starszą część Cmentarza Centralnego z Joanną Olszowską, a także wybrać się na poszukiwania wiosny wśród drzew i krzewów z Pawłem Madejskim. Wszystkie spotkania z tłumaczeniem Natalii Podkolziny.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!