Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Zaczytaj się! – wystawa prac dla małych pacjentów

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zaczytaj się! – wystawa prac dla małych pacjentów
   01 zaczytaj sie.jpg
   02 zaczytaj sie.jpg
   03 zaczytaj sie.jpg
   Ewa Wrzesien- lat 11.JPG
   IMG_4911.JPG
   IMG_4914.JPG
   plakat_OSTATECZNY.jpg
   Wiktora Pupek 14 lat.JPG

   Korytarz na oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie przy ulicy Arkońskiej, zapełnił się we wtorek, 9 maja postaciami bohaterów skandynawskich książek.

   - To wszystko w ramach naszej kilkumiesięcznej już współpracy, którą zainicjowaliśmy w grudniu ubiegłego roku - mówi Monika Wilczyńska z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. - Wtedy to, z okazji świąt przekazaliśmy tysiące pięknych książek dla małych pacjentów i ozdobiliśmy korytarz pracami plastycznymi naszych uczestników.

   Przyszedł czas na zmianę wystawy i tym razem w nawiązaniu do 9 edycji Dni Skandynawskich, które rozpoczynają się 11 maja w Szczecinie, zachęcamy dzieci do lektury książek skandynawskich autorów!

   Pippi, Muminki, Piaskowy Wilk, Pettson i Findus – to tylko niektóre postacie, które namalowali uczestnicy naszych pracowni plastycznych. Od dwóch miesięcy stos książek z pałacowej biblioteki wędrował wśród dzieci, które czerpały z nich  inspirację i poznawały też nowe tytuły i bohaterów.

   Tata Oli, Cynamon i Trusia, Mama Mu, Lasse i Maja – mamy nadzieję, że ich portrety wniosą trochę radości do szpitalnej rzeczywistości, odrobinę ją ubarwią a także zachęcą małych pacjentów do przeczytania książek z ich przygodami!

   Prace uczestników powstały w Pracowniach Plastycznych pod opieką artystyczną: Bogumiły Kuźnickiej, Marioli Grochowskiej, Magdaleny Kucharskiej i Agnieszki Czachorowskiej.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!