Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Zaczynamy wielkie odliczanie do Dni Morza_Sail Szczecin 2019

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zaczynamy wielkie odliczanie do Dni Morza_Sail Szczecin 2019

   Główna scena w budowie, pierwszy żaglowiec już zacumował, animatorzy już do nas jadą, a wesołe miasteczka i wystawcy czekają tylko na wprowadzenie pierwszych zmian w organizacji ruchu, aby móc rozpocząć montaże. To może oznaczać tylko jedno, lada dzień rozpoczniemy Dni Morza_Sail Szczecin 2019, jesteście gotowi?

   Przed nami jedno z największych wydarzeń plenerowych w Polsce. Przygotowania do wielkiego żeglarskiego święta są już na ostatniej prostej. Już tylko godziny dzielą nas od tego, co będzie się działo na Wałach Chrobrego i Łasztowni przez najbliższy weekend. Od piątku do niedzieli dwa brzegi Odry będą najchętniej odwiedzanymi miejscami w Szczecinie. Na mieszkańców i turystów będzie czekać mnóstwo atrakcji – zarówno na lądzie jak i na wodzie.

   Wśród stałych punktów programu znajdziemy m.in. Jarmark pod Żaglami, Strefę Sportu, Strefę Dziecięcą, festiwale: Festiwal Orkiestr Dętych, Family Travel, Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo”, Festiwal Smaków Food Trucków oraz wesołe miasteczka, stoiska gastronomiczne i zwiedzanie jednostek.

   Bitwa na Scenie Głównej

   Na czas Dni Morza ustawionych zostanie pięć scen, w tym trzy muzyczne. Koniecznie musicie być z nami w sobotę, gdzie na od 19.30 na Scenie Głównej będziemy świadkami bitwy na głosy! Podczas koncertu na specjalnie stworzonym scenograficznie ringu „walczyć” o brawa i uznanie publiczności będą młodsi i starsi uczestnicy formatów „The Voice of Poland” i „The Voice Kids” oraz gwiazda wieczoru - Cleo. Na scenie zobaczymy dwie 5 osobowe drużyny złożone z uczestników programów oraz Antka Scardina. Razem to 11 fantastycznych wokalistów.

   Piotr Tłustochowicz: Uczestnik 6. Edycji The Voice of Poland. Artysta ma na swoim koncie kilka skomponowanych piosenek! Młody muzyk swoim występem ujął nie tylko Marię Sadowską. Sama Edyta Górniak powiedziała, że "zakochała się od pierwszego przesłuchania". Stwierdzenie, że to "polski John Legend" jest jak najbardziej słuszne!

   Marie Napieralska: Wystąpiła w 3. Edycji The Voice of Poland. Zdobywczyni samowara w Zielonej Górze, gość koncertów radia Zet i Dwójki. Na swoich koncertach śpiewa akustycznie muzykę z pogranicza soul i r&b. Obecnie składa swój pierwszy autorski album gdzie jest autorką muzyki i tekstów.

   Magdalena Dąbkowska: Uczestniczka 8. Edycji The Voice of Poland. Młoda piosenkarka wystąpiła też w dwóch muzycznych talent show - Hit, Hit, Hura oraz Must Be The Music 9. W Voice of Poland zaśpiewała Nothing Compares 2 U - utwór napisany przez Prince'a, a później rozsławiony przez Sinead O'Connor. Jak się było można spodziewać Magdalena trafiła tą piosenką w gusta Michała Szpaka oraz Tomsona i Barona.

   Jerzy Grzechnik: Uczestnik 5. edycji The Voice of Poland. Aktor i wokalista teatru muzycznego Studio Buffo w Warszawie, z którym związany jest od 2007 roku. Ćwierćfinalista piątej edycji programu TVP2 The Voice of Poland w drużynie Edyty Górniak. W czerwcu 2017 wydał debiutancki album studyjny, zatytułowany „Przeze mnie, o mnie”, zawierający dwanaście oryginalnych utworów oraz bonus w postaci trzech piosenek w innych wersjach językowych.

   Maksymilian Kwapień: Finalista 9. edycji The Voice of Poland. Miał ogromne szanse na zostanie nowym „głosem Polski”! Podczas przesłuchań wykonał utwór „Respect” z repertuaru Arethy Franklin. Chłopak zachwycił jury i otworzył swoje wrota do kariery! Wygrał Bitwę z Michałem Steciakiem i podjął walkę w kolejnym etapie. W nokautach wykonał utwór „Cry Baby” i bez problemów awansował do odcinków na żywo. Co więcej - Maksymilian mogliśmy oglądać także w ścisłym finale The Voice of Poland z drużyny Piotra Cugowskiego.

    

   BIO Artyści The Voice Kids:

   Nela Zawadzka: Uczestniczka 1. edycji The Voice Kids. Prawdziwy wulkan energii, a na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Zbuntowana „Calineczka”, która potrafi łowić ryby i szyć na maszynie, a przy tym troskliwie opiekuje się swoim królikiem Kropkiem. Podczas „Przesłuchań w Ciemno” uczestniczka wystąpi w przeboju Małgorzaty Ostrowskiej „Meluzyna” i rozłoży wszystkich Trenerów na łopatki.

   Kuba Krajkowski: Uczestnik 1. edycji The Voice Kids. Muzyka towarzyszy mu od dziecka, a zaczął śpiewać już w wieku 3 lat. Gdy miał 7 zaczął uczęszczać na zajęcia wokalne w MDK w Działdowie i pod okiem pana Marka Pepłowskiego ćwiczy swój wokal do dziś. Kuba występuje na różnych okolicznościowych imprezach miejskich i bierze udział w konkursach i festiwalach wokalnych.

   Daria Domitrz: Uczestniczka 2. edycji The Voice Kids. Daria jest z Warszawy i ma 13 lat. Mimo młodego wieku posiada już spore doświadczenie sceniczne (od 6 roku życia występowała na scenie z dziecięcym zespołem Fasolki, jest laureatką wielu konkursów wokalnych dla dzieci i młodzieży – również na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym). Poza The Voice of Poland, w latach 2016 i 2017 występowała w programach telewizyjnych „Mali Giganci”, „Hit Hit Hurra!”.

   Oliwia Kopiec: Uczestniczka i finalistka 1. edycji The Voice Kids. Oliwia oczarowała jurorów swoim wykonaniem „Mam tę moc”. Na przesłuchania w ciemno wybrała utwór z filmu Kraina lodu. Jej powaliło na kolana wszystkich jurorów programu! Oliwia rozwijała się pod skrzydłami Tomsona i Barona, swój wysoki poziom i ogromy talent pokazała podczas etapu sing off, z którego awansowała do finału muzycznego show.

   Paweł Szymański: Finalista 2. edycji The Voice Kids. Utalentowany wokalista z Aleksandrowa Łódzkiego. Był sensacją drugiej edycji "The Voice Kids". Wprawił w osłupienie jury i publiczność swoim wykonaniem kultowego przeboju "I Have Nothing" z repertuaru Whitney Houston podczas odcinka "Przesłuchań w ciemno". Gdy tylko Paweł trafił w wysokie tony, swoje fotele odwrócili wszyscy trenerzy. Dawid Kwiatkowski był pod tak ogromnym wrażeniem głosu młodego uczestnika, że aż stanął na swoim fotelu. - No wreszcie jesteś! Ile można było na Ciebie czekać?! - powiedział z kolei Tomson z Afromental. Paweł ostatecznie wybrał drużynę Dawida.

   Gabriel Fleszar: Uczestnik 1. edycji The Voice of Poland. W 1998 Gabriel wraz z przyjaciółmi założył własną grupę teatralną „300 Chwil Do Deja Vu”, z którą wystawił spektakl 4/4 nagrodzony na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy.  Wygrał Ogólnopolskie Przesłuchania Wokalistów zorganizowane przez firmę Universal Music Polska. W nagrodę podpisał kilkuletni kontrakt fonograficzny. Oprócz muzyki Gabriel Fleszar próbował także aktorstwa – zagrał główną rolę w polskim filmie „Sezon na leszcza” w reżyserii Bogusława Lindy.

   Cleo: Trenerka 2. edycji The Voice Kids. Razem ze swoją podopieczną dotarła do finału. Ania Dąbrowska czyli AniKa zwyciężyła w programie i na muzycznej scenie zadebiutowała singlem „Małe skrzydła”, do którego słowa napisała sama Cleo.  Wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka - kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTub i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej. Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad 1 500 000 fanów a jej teledyski na YouTube wyświetlono około 300 milionów razy. Wydane do tej pory płyty w mgnieniu oka pokryły się platyną. Obecnie pracuje nad trzecim krążkiem.

   Antek Scardina – Śpiewający prowadzący: Finalista 1. Edycji The Voice Kids oraz prowadzący 2. Edycję Programu. W Szczecinie połączy te dwie funkcje na scenie. Antek Scardina nie tylko jest prezenterem The Voice Kids. Chłopak zasłynął podczas pierwszej edycji muzycznego show. Utalentowany Antek był jednym z uczestników i doszedł nawet do ścisłego finału! Na scenie prezentował między innymi specjalnie dla niego napisaną piosenkę Cztery strony świata. Muzykę do tego utworu skomponował tata Antka, a słowa napisał jego trener, czyli Dawid Kwiatkowski.

   Rafał Adamczak – Radio Eska: Prezenter dziennego pasma ogólnopolskiego Radio ESKA i sekretarz redakcji sieci ESKA. Dodatkowo zarządza autopromocją programów, organizacją części oprawy dźwiękowej i odpowiadam za produkcję wybranych akcji antenowych.

   DJ DIO: Występował na wszystkich liczących się festiwalach w Polsce: Coke Live Festival, Heineken Opener Festival czy Orange Warsaw Festival.

   To nie koniec tego, co na nas czeka w sobotę. Tuż po zakończeniu koncertu głównego wzrok będzie można skierować na Wyspę Grodzką, skąd tradycyjnie zostanie zaprezentowany pokaz sztucznych ogni. Na niebie rozbłysną prawie 2 tys. ładunków pirotechnicznych. Fajerwerkowe show będzie trwało około 8 minut. Do jego przygotowania zostaną użyte ładunki pirotechniczne różnego kalibru. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy Surex pojawi się też nowy element, którego jeszcze nie był w Szczecinie.

   Pokaz rozpocznie się w sobotę o godz. 23.00

   W niedzielę o godz. 15.00 na Scenie Głównej usłyszymy Polską Kronikę Filmową w wykonaniu Szczecin Philharmonic Big Band. Polska Kronika Filmowa - fanfara w aranżacji Jakuba Kraszewskiego oraz muzyka z filmów i seriali, m.in. „Nie lubię poniedziałku”, „07 zgłoś się”, „Star Wars”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Peter Gunn”, „James Bond”, „Mission Impossible”, „Rocky”.

   Szanty i flamenco na Scenie Pływającej 

   Kolejna scena muzyczna zostanie ustawiona na wodzie. Tuż przy Bulwarze Piastowskim na scenie szantowo-folkowej będziemy mogli każdego wieczoru wziąć udział w koncertach i przenieść się na muzyczne fale.

    

   Pątek 14.06.2019

   19.00 Kraków Street Band 

   20.45 Qftry

   22.00  Viva Flamenco

    

   Sobota 15.06.2019

   17:00 Free Blues Band

   18.30 Stonehenge

   20.00 Flamenco Sin Fronteras

   21.30 Beltaine

   23.00 Poema Flamenco

    

    

   Niedziela - 16 czerwca 2019

   14.00 Zejman & Garkumpel

   15.15 Luz Blues

   17.00 Klang

   18.30 The Nierobbers

   20.00 Ryczące Dwudziestki

   21.30 Qftry

    

   Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.dnimorza.szczecin.eu lub na wydarzeniu na Facebook’u Dni Morza_Sail Szczecin 2019

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!