Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Za nami XL zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Za nami XL zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

   Plany miejscowe, przystąpienia do ich sporządzenia i uchwalenia gotowych, przyjęcie Miejskiego Programu Przeciwdziałania Bezdomności na lata 2022 – 2027, czy zmiana uchwały w sprawie ustalenia stawek opłat za zajęcie pasa drogowego, to tylko część tematów, którymi, podczas dzisiejsze sesji Rady Miasta, zajęli się radni.

   Plany miejscowe

   Radni zdecydowali dziś m.in. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego "Bolinko - Niemierzyńska 3", „Śródmieście – Północ, Staszica”, „Międzyodrze Port 3”. Uchwalone zostały miejscowe plany dla  „Starego Dąbia” i „Arkońskie – Niemierzyn – Wszystkich Świętych”.

   Ogródki gastronomiczne jeszcze taniej 

   Do końca marca przyszłego roku szczecińscy gastronomicy za ustawienie przed lokalem stolików zapłacą  jedynie 10 proc. regularnej stawki za zajęcie pasa drogowego.  90 - procentowa ulga została przyjęta na dzisiejszej sesji Rady Miasta. Będzie obowiązywać do 31 października 2022 r., a następnie każdego roku w okresach jesienno – zimowych: od 1 listopada do 31 października. 

   To kontynuacja pomocowych rozwiązań dla szczecińskich przedsiębiorców, wprowadzonych już w maju 2020 r. w związku z pandemią Covid-19 i obowiązującymi obostrzeniami, które w ogromnym stopniu dotknęły tę właśnie branżę. Uchwały przyjmowane w tym czasie obniżały opłatę  za zajęcie pasa drogowego pod ogródki o 90 proc., a ostatnia z nich obowiązuje  do 30 czerwca 2022 r.

   Obecnie gastronomicy mogą już prowadzić swoją działalność w pełnym zakresie, jednak wielu z nich wciąż nie odrobiło strat poniesionych w ciągu dwóch lat pandemii. Stąd decyzja o przedłużeniu ulgi i kontynuowaniu jej w kolejnych latach, w okresach, w których ogródki najczęściej nie są wykorzystywane.

   Miejski Program Przeciwdziałania Bezdomności na lata 2022 – 2027

   W trakcie XL sesji Rady Miasta Szczecin, przyjęto także Miejski Program Przeciwdziałania Bezdomności na lata 2022 – 2027. Dokument wskazuje systemowe rozwiązania zmierzające do minimalizacji liczby osób w kryzysie bezdomności na terenie Szczecina, ograniczenia skutków bezdomności oraz realnej ochrony przed bezdomnością.

   Miejski Program Przeciwdziałania Bezdomności przewiduje działania mające na celu zapobieganie bezdomności i reintegrację osób będących w kryzysie bezdomności i ich rodzin, poprzez wyrównanie szans życiowych, jak również stałe monitorowanie problemu bezdomności na terenie Szczecina, kreowanie nowych podnoszących efektywność sposobów działania w obszarze problematyki bezdomności, aktywizacji zawodowej osób kryzysie bezdomności, czy świadczenie niezbędnej pomocy umożliwiającej powrót do aktywnego i samodzielnego życia.

   Realizacja zadań określonych w dokumencie będzie odbywać się we współpracy Miasta Szczecin, instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się problematyką bezdomności.

   Szczegółowe informacje dot. poszczególnych uchwał oraz wyniki głosowań znajdują się TUTAJ.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!