Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   X Międzynarodowy Dzień Przewodnika: Zapisy od piątku

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   X Międzynarodowy Dzień Przewodnika: Zapisy od piątku

   W piątek 17 lutego od godziny 11 wystartują zapisy na wycieczki z okazji X Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Wszyscy ci, którzy zadeklarują chęć zwiedzania często nieznanych nam miejsc w Szczecinie będą mogli, tydzień później w towarzystwie historyków, odkryć niesamowite historie naszego miasta oraz zobaczyć nowe miejsca.

   W ofercie znajdują się zarówno spacery biletowane, jak i otwarte, do których może dołączyć każdy bez uprzedniej rejestracji. Rezerwacja bezpłatnych biletów na uczestnictwo w grupach z limitowanymi wstępami do obiektów będzie dostępna online na stronie:

   www.accredi.pl/dzienprzewodnika2023

   Prosimy o dokładne zapoznanie się z ofertą tegorocznych tras i ograniczeniami dotyczącymi wstępów do zwiedzanych obiektów, a po ich wyborze z miejscem i godziną spotkania z przewodnikiem.

   W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Centrum Informacji Turystycznej telefonicznie (91 434 04 40), drogą mailową (cit@zstw.szczecin.pl) lub odwiedzając biuro (pl. Żołnierza 20).

   Kiedy wycieczki?

   W tym roku dzień ten świętować będziemy 25 lutego. Z okazji swojego święta, przewodnicy chcą podzielić się pasją do miasta, pokazać jego charakter i przybliżyć miejską przestrzeń, którą widzimy na co dzień, ale często nie znamy jej genezy, ani historii, a czasem zastanawiamy się co w danym miejscu powstaje i jaką będzie pełniło funkcję.

   O godzinie 11 na Placu Lotników spotka się aż 31 wykwalifikowanych przewodników. Wraz z mieszkańcami, z okazji swojego święta – X Międzynarodowego Dnia Przewodnika Tuystycznego – zwiedzali będą najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze zakątki Szczecina. Z takiej okazji, tylko w ubiegłym roku, skorzystało ponad 620 osób. Wzięły udział w 26 wycieczkach.

   Zwiedzanie zakończy się koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godzinie 14:30. Jedynym wyjątkiem będą 2 grupy mające w planie zwiedzanie Fabryki Wody, gdzie trwają jeszcze prace budowlane i wykończeniowe, stąd możliwość wejścia będzie jedynie w godzinach przedpołudniowych.

   Którą wybrać trasę?

   W tym roku do wyboru będą 22 trasy, w które wyruszy aż 31 grup. Trasy uwzględniające wstępy do obiektów będą miały ograniczoną ilość uczestników, dlatego przygotowaliśmy po 2-3 grupy wchodzące do obiektów o różnych porach, aby więcej osób mogło je zobaczyć.

   Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in.:

   - gdzie były zlokalizowane i co kryły szczecińskie „dachy Paryża”?

   - ile panoram miast Pomorza jest na freskach sali balowej Pałacu Ziemstwa Pomorskiego?

   - kto i kiedy po raz pierwszy dokładnie opisał historię Szczecina?

   - ilu kibiców może zająć miejsca na rozbudowanym stadionie Pogoni?

   - co pozostało do dziś z Twierdzy Szczecin?

   - gdzie zachowała się reklama Pewex-u?

   - ile aut marki Stoewer można zobaczyć w Muzeum Techniki i Komunikacji?

   - dlaczego Szczecin był owładnięty szpiegomanią lat 50.?

   - jakiej maści był koń przeznaczony Trygławowi?

   - ile basenów i zjeżdżalni będzie w Fabryce Wody?

    Szczegółowy opis tras znajdziemy pod adresem

   www.visitszczecin.eu/pl/aktualnosci/715-miedzynarodowy-dzien-przewodnika-turystycznego-w-szczecinie-znamy-trasy

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!