Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Wyścigi mikro dronów ponownie w Szczecinie!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Wyścigi mikro dronów ponownie w Szczecinie!
   Przelot-przez-przeszkodę-2.jpg
   Pilot-w-goglach-FPV-z-mikro-dronem.JPG
   Miejsce-wyścigu---sala-kinowa-z-podświetlanymi-przeszkodami.JPG
   Dron-Arena-2024-Whoop-Of-Poland-Wyścigi-mikro-dronów-1200-x-675-ekran-2.png
   Mikro-drony-na-starcie.jpg

   17 Lutego 2024 r. między godzinami 12:00 - 20:00 sala kinowa INKU przy Al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie zamieni się w tor wyścigowy dla mikro dronów dla najlepszych osób z całej Polski. Rywalizację będzie można obserwować na miejscu lub śledzić online dzięki transmisji na żywo w Internecie.

   Po raz trzeci w stolicy Pomorza Zachodniego spotkają się wszyscy Ci, którzy lubią połączenie zdrowej sportowej rywalizacji i nowych technologii. W ramach odlotowych 13 urodzin Fundacji Kamienica1 oraz kolejnej edycji Whoop of Poland (cyklu wydarzeń organizowanego w różnych miastach na terenie Polski) odbędą się wyścigi mikro dronów.

   Liga Whoop of Poland 2023 r.:

   W ramach ligi Whoop of Poland w 2023 roku zorganizowano 12 zawodów w 7 miastach w Polsce, w których wzięło udział 120 pilotów z 6 krajów - w tym kilku przyleciało na wielkie zakończenie sezonu ze Stanów Zjednoczonych. Samo zakończenie sezonu było największym mikrodronowym wydarzeniem w Europie i jednym z większych na Świecie - wzięło w nim udział 56 pilotów, którzy ścigali się w tym samym czasie na dwóch torach.

   Na miejscu będzie mnóstwo atrakcji dla publiczności, dla której wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

   - Można będzie podziwiać zmagania zawodników na dużym ekranie w sali kinowej, założyć specjalne gogle by sprawdzić co widzi zawodnik podczas sterowania swoim mikro dronem w czasie wyścigu na żywo tzw. system FPV (First Person View), obserwować przelatujące wokół drony w sali kinowej, poznać i porozmawiać osobiście z uczestnikami oraz utytułowanymi zawodnikami w Polsce - informuje Paulina Pojawis z Fundacji na rzecz rozwoju sztuki i promocji zdrowia Kamienica 1. 

   Podczas przerwy technicznej dla zawodników między godzinami 16:00 - 17:00 dla osób z publiczności zostanie udostępniony symulator lotów dronów wyścigowych. Dzięki temu osoby z publiczności będą mogły osobiście spróbować pilotażu wirtualnym dronem. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być z nami na miejscu tego dnia - to może oglądać transmisję na żywo w Internecie.

   Warunki dla osób, które chciałyby wystartować i zmierzyć się z innymi w wyścigu mikro dronów:

   - dysponować sprawnym sprzętem o odpowiednich parametrach we własnym zakresie;
   - wypełnić formularz rejestracyjny, albowiem rejestracja zostanie ostatecznie zamknięta o godzinie 23:59 dnia 15.02.2024 r.;
   - uiścić opłatę startową w wysokości 50 zł,(liczba miejsc ograniczona - tylko 40 osób!).


   Więcej szczegółów dotyczące wydarzenia: https://kamienica1.pl/dron-arena/ 

   Zapowiedź wydarzenia w formie wideo: https://www.facebook.com/events/3649175311992128?post_id=3652351728341153&view=permalink 

   #DronArena2024

   Fundacja Kamienica1 od lat wspiera lokalnych pasjonatów dronów realizując pod nazwą Dronowo, czyli bezpłatne cykliczne spotkania miłośników dronów w Szczecinie, które odbywają się całorocznie w każdy czwartek między godzinami: 17:00 - 21:00 - więcej informacji na dedykowanej grupie: https://www.facebook.com/groups/Dronowo.


   Więcej informacji na temat dronów w Szczecinie na stronie na Facebook: https://www.facebook.com/DronowoOfficial 
    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!