Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Wiadomości Szczecin | Newsy z miasta 01.04.2022

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Mamy jeden cel: chcemy pokazać, że Szczecin jest solidarny z Ukrainą. Ta wielka tragedia, która wydarzyła się Ukrainie spowodowała reakcję w postaci fali dobra. Koncert “Energia dla życia” to inicjatywa oddolna wynikająca z naszej potrzeby serca. Szczecińscy przedsiębiorcy, przedstawiciele kultury i sztuki  chcą okazać wsparcie Ukrainie – mówi Katarzyna Opiekulska – Sozańska, Prezes fundacji Talent & Kariera.

    

   Koncert “Energia dla życia” odbędzie się 30 marca w Operze na Zamku w Szczecinie. Na scenie zaprezentują się wybitni artyści, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Usłyszymy między innymi Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, Sylwię Różycką, Olgę Adamską. Gospodarzami wieczoru będą Sandra Jędras i Conrado Moreno.

    

   - To już miesiąc, gdy jesteśmy świadkami dewastujących obrazów z Ukrainy. Trudno jest pomieścić w jakichkolwiek ramach myślenia okrucieństwo, które spotyka zaprzyjaźniony z Polakami naród Ukraiński. To nasi przyjaciele, współpracownicy, osoby, które bardzo szanujemy. Fala solidarności, którą uruchomiła rosyjska agresja to wielka siła. Pomoc jednak jest nadal potrzebna. Postanowiliśmy nie siedzieć z założonymi rękoma, tylko działać. Stąd inicjatywa koncertu. Dochód z wydarzenia przeznaczony będzie dla 100-osobowej grupy dzieci z domu dziecka z Guliaypola koło Zaporoża, która obecnie korzysta z gościnności Centrum Konferencyjno–Wypoczynkowego w Moryniu – wyjaśnia Katarzyna Opiekulska – Sozańska.

    

   Wydarzenie wzbogaci aukcja dobroczynna, której przedmiotem będą między innymi grafiki i obrazy takich artystów, jak Wojciech Siudmak, Andrzej Maciejewski, Rafał Olbiński. Ponieważ jest to wydarzenie na styku biznesu, kultury i sztuki, w programie nie zabraknie czasu, na konstruktywne rozmowy w gościnnych wnętrzach Opery, przy lampce wina  i poczęstunku.

    

   - Dziękuję przedstawicielom hoteli, IN SPE EVENTS,  Winnicy Turnau,  Oli Gruszce, Łukaszowi Grosikowi, Joli Szczepańskiej Andrzejewskiej, Monice Krupowicz,  Celinie Skrobisz,  Sandrze i Conrado, Karolinie z Kia Motors, Jackowi Jekielowi,  pracownikom LSJ  i wszystkim tym, dzięki którym  wydarzenie będzie mogło się odbyć zupełnie charytatywnie - mówi organizatorka.

    

   Zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu wymaga zakupienia „cegiełki”. Wpłacona kwota staje się jednocześnie biletem wstępu na nasze wydarzenie. Cegiełka to 300 zł od osoby, która w całości zostanie przekazana na pomoc dzieciom z domu dziecka. W związku z ograniczoną ilością miejsc, do 28 marca dystrybucja cegiełek odbywa się poprzez kontakty Fundacji jak i partnerów wydarzenia. 

    

   Patronat nad wydarzeniem objęli:

   Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

   Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!