Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Weekend w Szczecinie: Imieniny Bogusława i Święto Jabłka! Zobacz program

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Weekend, do czego już chyba przyzwyczailiśmy, z pewnością nie będzie należał do najnudniejszych w naszym mieście. Warto zaplanować sobotę i niedzielę w centrum Szczecina, a dokładniej na Deptaku Bogusława, gdzie przygotowujemy święto imiennika naszego rozrywkowego miejsca oraz weźmiemy udział w Święcie Jabłka.

   W sobotę startujemy punktualnie o godzinie 17. Powita gości, nie kto inny, jak sam Książę Bogusław. Zaintryguje z pewnością nie tylko najmłodszych uczestników naszej zabawy, ale również ich rodziców, dziadków czy pozostałych najbliższych. Całe wydarzenie poprowadzi Stefan Królczyński. Dziesięć minut po 17 na scenie wystąpi zespół Utracki OBWN.

   - Zespół miał swoje początki już w podstawówce, gdzie Bartek i Kuba - członkowie zespołu - poznali się jako koledzy z klasy - mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Nie wiedzieli jeszcze, że ta znajomość przerodzi się w długoletnią przyjaźń i muzyczną podróż. Po drodze próbowali swoich sił grając razem w zespole, wspólnie komponowali utwory i wspierali wzajemnie swoją twórczość. Ich muzyczne drogi krzyżowały się wielokrotnie, aż na początku 2021 roku spotkali się w studiu i napisali wspólnie dwa utwory – „Drogę” oraz „Inkantacje”.

   O 18:30 rozpoczną się konkursy z nagrodami, gdzie będzie można wygrać vouchery ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców.

   Po tym emocjach będzie czas na doznania muzyczne. Odbędzie się drugi koncert, tym razem zespołu Divaldi, który tworzą wokalistka Aleksandra Szachniuk i gitarzysta Waldemar Zieliński. Wystąpią jeszcze dwukrotnie, a w przerwie w konkursach będzie można wygrać kolejne nagrody.

   Po imieninach, w niedzielę, zapraszamy na… „Święto jabłka”, gdzie ponownie przygotowaliśmy wiele atrakcji.

   - Będą animacje dla dzieci, wieszanie jabłek na drzewie, strefa artystyczna - informuje Andrzej Kus. - Maluchy będą mogły za darmo pomalować sobie buzie oraz otrzymać skręcone w różne wzory balony. Lokalni gastronomicy serwowali będą jabłkowe smakołyki, a przy stoisku Sadu Rajewscy będziemy mogli dowiedzieć się wszystkiego o uprawach zdrowych, ekologicznych owoców, a nawet je zakupić i poczuć różnicę między tymi, co kupujemy na co dzień w innych miejscach.

   Impreza potrwa w godzinach 12-17.

   Zapraszamy!

   Załączniki

   • program-DEPTAK-WRZESIEŃ.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!