Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Weekend w Szczecinie: 7-9 lipca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 7-9 lipca
   ea958660811110764ab5e4b1e649a82a.jpg

   Przed nami kolejny piękny, słoneczny weekend. Jak co tydzień o tej porze spieszymy do Was z informacją, gdzie możecie go spędzić.

   Piątek, 7.07.2023

   13:00 Nasi czworonożni przyjaciele, wakacyjne zajęcia dla dzieci,  Biblioteka Filia nr 4, wstęp wolny

   Zajęcia czytelnicze przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat.

   13:00 Tajemnicze wakacje z Tiril i Oliverem, Biblioteka Filia nr 9, wstęp wolny

   Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat. Miłośnicy zagadek i tajemnic razem z bohaterami  słynnej serii Jorna Liera Horsta będą wypatrywać tropów i podążać za wskazówkami, aby znaleźć rozwiązanie tajemniczych spraw.

   14:00 Zwiedzanie Willi Lentza, bilety

   Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną.

   16:30 Spacer po zamkowych dziedzińcach, Zamek Książąt Pomorskich, bilety

   Oprowadzanie po zamkowych dziedzińcach rozpocznie się przy wejściu „I”. W planie zwiedzania Dziedziniec Menniczy i Duży Dziedziniec. Zwiedzający będą mogli zobaczyć: figurę biskupa Ottona z Bambergu, makietę zamku, zegar zamkowy, płytę nagrobną ks. Barnima III. Spacer potrwa ok. 35 minut.

   19:00 Zaczarowany Ogród, GOKSiR Przecław, wstęp wolny

   Kolejne wydarzenie w ramach Music West Fest 2023, w programie między innymi: Sinfonia „Przybycie Królowej Saby”, Walc Musetty z opery „La Boheme”, czy kwartet smyczkowy K.387 „Wiosna” nr 14 G-dur.

   19:00 Burmistrz, Teatr Piwnica przy Krypcie, bilety

   Tytułowy burmistrz, „najlepszy w dziejach miasteczka”, kończy właśnie 70 lat. Na swoim stanowisku pracuje już lat 40. To idealna okazja do spektakularnego odejścia na emeryturę. Uroczystość zaplanowana jest w każdym detalu. Najpierw pożegnanie w magistracie, potem uroczysta msza święta w kościele, a na końcu dostojny pochód ulicami miasteczka. 70 minut celebry na 70 urodziny. Czy podniosły akcent ceremonii zadowoli burmistrza, współpracowników, jego rodzinę i mieszkańców miasteczka.

   20:00 Wielkie otwarcie Terminala Kultury, Bulwary, wstęp wolny

   Sobota, 8.07.2023

   11:00 „Sobota w EcoGeneratorze”, zapisy  wizyty@ecogenerator.eu 

   Chcesz zobaczyć, gdzie trafiają Twoje odpady zmieszane? Chcesz dowiedzieć się, jak produkuje się z nich energię, dzięki której w całym Szczecinie świecą m.in. lampy uliczne a w kranach szczecinian płynie ciepła woda? Zapisz się na sobotnie zwiedzanie i odwiedź EcoGenerator. 

   11:00 Krwawe historie Szczecina, Centrum Informacji Turystycznej, bilety

   Wycieczka przebiegnie trasą krwawych wydarzeń i miejsc kojarzonych z czarnymi charakterami miasta. Dowiecie się o niewyjaśnionych zagadkach związanych z pożarem Kaskady, usłyszycie legendę o Czarnej Jolce i posłuchacie historii Rzeźnika z Niebuszewa oraz wielu innych, od których włos się jeży na głowie. UWAGA: Spacer dla ludzi o mocnych nerwach!

   11:30 Nauka pływania na deskach SUP, Hala Odra, płatne

   14:00 Zwiedzanie Willi Lentza, bilety

   Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną. Zabytkową Willę można zwiedzać z przewodnikiem o godzinie 10:00 i 12:00.

   22:00 Pokaz filmu Podły, okrutny, zły” Galeria Kaskada, wstęp wolny

   Większy ekran, więcej klimatu i same hity, czyli kino letnie na parkingu Galerii Kaskada.

   Niedziela, 9.07.2023

   9:00 Z Rembasem w lesie i po lesie – wycieczka z przewodnikiem, pętla przy lesie Arkońskim

   W programie wycieczki między innymi: zabytkowy przystanek z lat 20. XX wieku, dawny tor saneczkowy, wieża Quistorpa, ruiny gospody Ecekerberg.

   10:30 Szczeciński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

   Cotygodniowy bazar, podczas którego zaopatrzysz się w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

   12:00 Różany Ogród Sztuki: Baltic Neopolis Quartet, Różanka, wstęp wolny

   W pięknych okolicznościach przyrody o relaks dużo łatwiej! 
   Ciepłe, lekkie brzmienia, standardy muzyki klasycznej, znane tematy z oper 
   i niezastąpiony Ragtime, czyli weekendowe wytchnienie, wakacyjna przygoda, przygoda z klasyką! W programie Georg Friedrich Handel, Wolfgang Amadeusz Mozart, George Gershwin, Johann Strauss (syn) i wielu innych. 

   16:00 Spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów, Cmentarz Centralny

   Spacerujący obejrzą ciekawostki dendrologiczne zachodniej części cmentarza. Nazwy alei wskazują na drzewostan, Aleja Lipowa, Aleja Leszczynowa, Aleja Grabowa, Aleja Dębowa. Ale to nie wszystko, będą jodły kalifornijskie, cedr, choiny kanadyjskie, dęby szkarłatne, czy metasekwoja chińska. Spacer rozpocznie się przy trzeciej bramie przy ul. Ku Słońcu.

   18:00 Joga na Bulwarach, Wyspa Grodzka, wstęp wolny

   Zajęcia otwarte dla każdego, organizowane w ramach Kampanii Przejdź na Jasną Stronę Mocy, prowadzone przez specjalistów z Szkoły Jogi Klasycznej.

   19:00 Tańce Polinezyjskie na Bulwarach, Wyspa Grodzka, wstęp wolny

   Zajęcia otwarte dla każdego, organizowane w ramach Kampanii Przejdź na Jasną Stronę Mocy, prowadzone przez specjalistów z Szkoły Jogi Klasycznej.

   Już teraz warto zarezerwować sobie czas 14 sierpnia, to właśnie tego dnia odbędą się w naszym mieście po raz piąty Iluminacje Szczecin. Podczas tego niezwykłego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w niezwykłym świetlnym świecie. 

   Iluminacje Szczecin 2023

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!