Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Weekend w Szczecinie: 7-9 czerwca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 7-9 czerwca

   Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdziliśmy jakie atrakcje czekają na mieszkańców i turystów. 

    

   Piątek, 7.06.2024

   18:00 Pieskowy Dzień Dziecka, DK Krzemień, wstęp wolny

   Dzieci kochają zwierzęta, a zwierzęta chętnie spotkają się z dziećmi. Pieskowy Dzień dziecka obfituje w pokazy i ćwiczenia z czworonożnymi przyjaciółmi. Odwiedzi nas Alicja Andrukajtis ze swoją podopieczną Muzą, tegoroczne finalistki programu Mam Talent! Zobaczymy również pokaz obronności oraz spotkamy się z przedstawicielką wydziału Kynologii, która opowie o poprawnej opiece nad psami, zwiększając świadomość u dzieci i dorosłych.

   19:00 Zabić Prezydenta, Teatr Mały, Wybór biletu/miejsca na sali - Teatr Współczesny (ligo.pl)

   Dla jednych psychopata, którego należy potępić, dla innych obiekt kultu i niedościgniony wzór. Spektakl o Eligiuszu Niewiadomskim, zabójcy pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza.

   20:00 King Szczecin – Trefl Sopot, Netto Arena, FINAŁ 4: King Szczecin vs Trefl Sopot - Wybór sektorów | abilet.pl

   Mecz King Wilki Morskie Szczecin vs Trefl Sopot w ramach Orlen Basket Liga!

   22:00 Havana Night, DK Słowianin, Bilety na Havana night 2.0 | Szczecin - Szczecin (biletomat.pl)

   Wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju gorąca, letnia noc!  Noc pełna tańca, pokazów i animacji z tropikalnych Karaibów! Przed nami fantastyczne pokazy choreograficzne między innymi: salsy, bachaty czy kizomby, znanych szkół tańca z naszego regionu.

    

   Sobota, 8.06.2024

   9:00 Raniutto, Filharmonia Szczecińska, RANIUTTO - Wydarzenia - Filharmonia w Szczecinie

   Warsztaty „Raniutto” stały się wręcz kultową aktywnością sobotnich poranków w Filharmonii. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami nie tylko uczestniczą w warsztatach, ale również sami je tworzą. Warsztaty podzielono wg kategorii wiekowych: od 1 do 2 lat – godzina 9:00, 3-4 lata  - godzina 10:30, 5-6 lat – 12:00.

   11:00 Śladami Sydonii von Borcke, Centrum Informacji Turystycznej, Transgraniczne Spacery Miejskie - Accredi

   Spacer pokaże świetność i kres książęcej dynastii - w nawiązaniu do historii samej Sydoni. Wycieczka będzie prowadzona przez polskojęzyczną przewodniczkę w replice XVII- wiecznej sukni szlacheckiej Sydonii von Borcke.

   11:00 Artystyczne śniadanie na trawie w stylu lat 60. Willa Lentza, Wybór biletów (willa-lentza.pl)

   Wydarzenie dedykowane Jackowi Nieżychowskiemu. Śniadanie na trawie rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 15:00. Na jego ostateczny kształt i program będą mieli wpływ przede wszystkim biesiadujący.

   11:00 Śniadanko bliskościowe na Odrze, Bulwar Piastowski, Bilety - Rejsy po Odrze - Szczecin (rejsyszczecin.pl)

   Szykuje się naprawdę niezła gratka! Śniadanko bliskościowe - nie w pracowni Akukulele jak zawsze, lecz na statku! A nawet na dwóch! Pierwszy o godzinie 11:00 statkiem Joanna, drugi o 13:00 statkiem Odra Queen.

   15:00 Wielki Finał Tygodnia Dziecka, Amfiteatr w Żydowcach, wstęp wolny

   Wielki finał Tygodnia Dziecka w amfiteatrze w Szczecińskich Żydowcach stanie się kolorowym zwieńczeniem tej niezwykłej przygody. Występy artystyczne, koncerty z atrakcjami dla dzieci i potańcówka zapewnią radosne zakończenie pełne niezapomnianych wrażeń.

   15:00 Kaczątko, Teatr Lalek Pleciuga, Teatr Lalek Pleciuga - zakup biletów

   "Kaczątko" to spektakl najnajowy, muzyczny, bez słów, oparty luźno o treść "Brzydkiego kaczątka". Historia szarej kaczuszki, która do nikogo nie pasuje i której nie lubią na podwórku, bo jest inna, a która później okazuje się najpiękniejsza i najbardziej wartościowa.

   16:00 Kaczątko, Teatr Lalek Pleciuga, Teatr Lalek Pleciuga - zakup biletów

   "Kaczątko" to spektakl najnajowy, muzyczny, bez słów, oparty luźno o treść "Brzydkiego kaczątka". Historia szarej kaczuszki, która do nikogo nie pasuje i której nie lubią na podwórku, bo jest inna, a która później okazuje się najpiękniejsza i najbardziej wartościowa.

   17:00 Antoni Syrek-Dąbrowski: „Jaka Piękna Katastrofa”, DK Słowianin, Antoni Syrek-Dąbrowski / Szczecin / 2024-06-08, 17:00 WYBIERZ MIEJSCE (kupbilecik.pl)

   „Jaka piękna katastrofa” to zapiski przeżyć Antoniego z ostatniego roku, a jego perspektywa zmieniła się znacznie odkąd został ojcem.

   17:00 Ania z Zielonego Wzgórza, Teatr Współczesny, Wybór biletu/miejsca na sali - Teatr Współczesny (ligo.pl)

   Sceniczna adaptacja najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży. 11-letnią Anię przygarnia bezdzietne rodzeństwo – Maryla i Mateusz. Choć początkowo chcieli chłopca wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie.

   19:00 Jan Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne, Wybór biletów (willa-lentza.pl)

   W ogrodzie willi Lentza  pragniemy przywołać atmosferę przedwojennych uliczek i podwórek oraz porwać Państwa do zabawy i tańca przy muzyce, która blisko sto lat temu rozgościła się na dobre w Warszawie.

   20:00 The Best of Tina. Największe przeboje legendarnej Tiny Turner, Teatr Letni,  SZCZECIN | Teatr Leni | 8.06.2024 | The Best of Tina

   Nie było wcześniej nikogo takiego jak Tina Turner. Muzyka gwiazdy zachwycała fanów na całym świecie, a jej występy na żywo przyciągały tłumy, które przepełniały hale koncertowe. Artystki już z nami nie ma, jednak jej utwory pozostaną wiecznie żywe i wciąż mogą zachwycać.

   22:00 Tym, którzy nie powrócili z morza…, Cmentarz Centralny, Tym, którzy nie powrócili z morza... | Opera

   Koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza…” jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się w niezwykłej scenerii Cmentarza Centralnego, największego w Polsce. W ten sposób od ponad 20 lat czcimy pamięć ludzi, którzy z morzem związali swoje życie, i których morze zabrało na wieczną wachtę. Koncert tradycyjnie poprzedza ceremoniał morski z udziałem kompanii honorowej studentów Politechniki Morskiej w Szczecinie, a muzyce towarzyszy gra świateł, potęgująca nastrój wieczoru. Dystrybucja darmowych biletów prowadzona w kasie Opery na Zamku w Szczecinie od wtorku do soboty w godz. 14.00-18.00.

    

   Niedziela, 9.06.2024

   12:00 Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych, Różanka,

   Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W programie pt. Barwy Perkusji, Perkusja solo i w zespole, opieka Dariusz Jagiełło i Antonina Kadur.

   12:00 Kaczątko, Teatr Lalek Pleciuga, Teatr Lalek Pleciuga - zakup biletów

   "Kaczątko" to spektakl najnajowy, muzyczny, bez słów, oparty luźno o treść "Brzydkiego kaczątka". Historia szarej kaczuszki, która do nikogo nie pasuje i której nie lubią na podwórku, bo jest inna, a która później okazuje się najpiękniejsza i najbardziej wartościowa.

   17:00 Andrzej Sikorowski z zespołem, Filharmonia Szczecińska, Andrzej Sikorowski z zespołem / Szczecin / 2024-06-09, 17:00 WYBIERZ MIEJSCE (kupbilecik.pl)

   W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej, Jakuba Mietły i Tomasza Kupca.

   17:00 Różankowa potańcówka, Różanka

   Klasyka taneczna - zarówno swingowa, rock n’rollowa i bardzo bujająca. Całość w selekcji wielogatunkowej. Na playliście swoje miejsce znajdą zarówno utwory chętnie nucone jak i rockowe sztosy.

   19:00 Akademia Sztuki kameralnie, Filharmonia Szczecińska, Akademia Sztuki kameralnie - Wydarzenia - Filharmonia w Szczecinie

   Koncert kameralny z udziałem studentów Akademii Sztuki z wydziałów instrumentalistyki, wokalistyki oraz klasy kompozycji.

   19:00 Henry Mancini. 100-lecie urodzin. K. Dondalska i W. Pawlik Trio, Willa Lentza, Wybór biletów (willa-lentza.pl)

   Koncert realizowany w ramach cyklu IKONY KULTURY. Wystąpią Katarzyna Dondalska (sopran koloraturowy) i zespół WŁODEK PAWLIK TRIO w składzie: Włodek Pawlik (fortepian), Damian Kostka (kontrabas) i Adam Zagórski (perkusja).

    

    

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!