Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Weekend w Szczecinie: 5-7 maja

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 5-7 maja

   Nadchodzący weekend obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. Sprawdziliśmy co czeka na mieszkańców Szczecina. 

   Piątek, 05.05.2023

   14:00 Zwiedzanie Filharmonii, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, bilety: 10zł

   Zwiedzanie rozpoczyna się w holu Filharmonii i prowadzi przez salę kameralną, gdzie wyświetlany jest film, poprzez Galerię Poziom 4., salę symfoniczną, Galerię przy Cerkwi, aż do sklepu z pamiątkami i wydawnictwami. Zwiedzanie trwa ok. 45 minut i prowadzone jest w języku angielskim i niemieckim.

   15:00 Zwiedzanie Filharmonii, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, bilety: 10zł

   Zwiedzanie rozpoczyna się w holu Filharmonii i prowadzi przez salę kameralną, gdzie wyświetlany jest film, poprzez Galerię Poziom 4., salę symfoniczną, Galerię przy Cerkwi, aż do sklepu z pamiątkami i wydawnictwami. Zwiedzanie trwa ok. 45 minut i prowadzone jest w języku polskim.

   18:00 Majówka w Zamku u Księcia Bogusława X Wielkiego, Zamek Książąt Pomorskich, wstęp: wolny

   Koncerty House of Death i The Bullseyes

   Ostatni dzień majówki na Zamku to dwa rockowe koncerty. Na scenie wystąpi zespół założony w 2019 roku House of Death w składzie Juan Carlos Cano, Jarek Chilkiewicz, Adam Bielczuk, Tomasz „Skaya” Skuza i Szymon „Sajmon” Synówka. Następnie na scenie zagra The Bullseyes, czyli Darek Łukasik  i Mateusz Jarząbek. Zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych 2022 i finaliści nagrody SANKI.

   19:00 Dobry Wieczór Fogg, Teatr Współczesny, Teatr Mały, bilety: https://teatr.ligo.pl/

   „Dobry wieczór Fogg” – klasyka polskiej piosenki w aktorskich interpretacjach. Zrealizowany z lekkością i poczuciem humoru spektakl nawiązuje do klimatu przedwojennych kabaretów. Bawi błyskotliwym dowcipem i piosenką z zaskakującą puentą. Po barwnym świecie piosenek i anegdot z życia artysty prowadzi nas sam Mieczysław Fogg.

   19:00 Godzina spokoju, Teatr Współczesny, Duża Scena, bilety: https://teatr.ligo.pl/

   Błyskotliwa komedia Floriana Zellera – współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć. Tymczasem świat wali mu się na głowę. Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar?

   19:00 Polonezy Maseckiego, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, Sala Symfoniczna, bilety: https://bilety.filharmonia.szczecin.pl/

   Marcin Masecki z orkiestrą symfoniczną i polonezy, których jeszcze świat nie słyszał. Polonezy te nie będą ani typowymi ani też powszechnie znanymi melomanom z twórczości chociażby Chopina czy Straussa. Będą to polonezy specjalnie skomponowane na ten wieczór przez Maseckiego, który, jak się zdaje, wpadł na trop najsłynniejszego polskiego tańca w Wariacjach Goldbergowskich Bacha. Czas więc odłożyć na bok stare przyzwyczajenia i odkryć poloneza na nowo!

   Sobota, 06.05.2023

   8:00 Festiwal Rośli, Roślinny Market, Netto Arena, wstęp bezpłatny

   Trasa największego w Polsce targu roślin doniczkowych w atrakcyjnych cenach zawita w szczecińskiej hali Netto Arena.

   9:00 Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”, Wały Chrobrego, wstęp wolny

   Już po raz 45.  Na Wałach Chrobrego odbędzie się Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach". Ta lubiana i szanowana przez ogrodników i odwiedzających impreza zgromadzi ponad 100 wystawców z całej Polski. Będzie można znaleźć najbardziej rzadkie i wyszukane odmiany bylin, traw, róż, drzewek i krzewów ozdobnych i owocowych, winorośli, ozdobnych pnączy, roślin rabatowych i balkonowych, cebulek kwiatowych, roślin wodnych i rybek.

   10:15 Gra miejska „Moja Łasztownia”, Scena  na Łasztowni Teatru Polskiego

   Gra miejska to okazja do rodzinnej zabawy połączonej ze zwiedzaniem i małą rywalizacją. W trakcie wydarzenia organizatorzy, czyli Stowarzyszenie „Siatkarze dla Hospicjum” będą zbierać fundusze na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

   12:00 Rozpoczęcie sezonu żeglarskiego, Centrum Żeglarskie, wstęp wolny

   W programie: uroczyste podniesienie bandery, występ artystyczny przedszkolaków, turniej kajak polo, zmagania zdalnie sterowanych modeli żaglowych, rejsy po jeziorze Dąbie jachtami Dar Szczecina i Zryw.

   12:30 Maja – rezolutna pszczółka, Zamek Książąt Pomorskich, bilety: 20 zł dziecko, 40zł opiekun

   Premiera przedstawienia, które w zabawny sposób ukazuje przygody małej, rezolutnej pszczółki Mai. Teatralna adaptacja książki Waldemara Bonselsa „Pszczółka Maja i jej przygody” to opowieść o bystrej i ciekawej świata pszczółce. Podczas wędrówki Maja odkrywa otaczający ją niezwykły świat, a dzięki odwadze, życzliwości i determinacji poznaje nowych przyjaciół.

   14:00 Fursuttwalk Szczecin, Piwnica Kany, wstęp wolny

   Jak zapewniają organizatorzy, największy w regionie event skierowany do członków fandomu furry. Trasa spaceru będzie prowadzić po Parku Żeromskiego.

   16:00 Tygrysek i kapitan Morgan, Teatr Lalek Pleciuga, bilety: http://bilety.pleciuga.pl/

   Marzenia o morskich podróżach i niezwykłych przygodach czasem się spełniają. Na małego Tygryska czekają wielkie wyzwania, pirackie obowiązki, a nawet... żyrafy i banany! Spektakl dla dzieci od 4 r.ż.

   17:00 Dobry Wieczór Fogg, Teatr Współczesny, Teatr Mały, bilety: https://teatr.ligo.pl/

   17:00 Roving Woman, Zamek Książąt Pomorskich, bilety: 18 zł

   Dramat w reżyserii Michała Chmielewskiego. Sara zostaje wyrzucona z domu przez swojego chłopaka. Ubrana w wieczorową suknię, z pustymi rękami, rusza w drogę. Próbuje wrócić w rodzinne strony i pogodzić się z matką, ale jej podróż przyjmuje nieoczekiwany kierunek. Dziewczyna kradnie samochód i rusza przed siebie. Przemierzając kalifornijskie pustynie spotyka innych zagubionych ludzi, którzy tak jak ona poszukują własnej drogi. Każdej nocy przegląda też znalezione w aucie rzeczy. Właściciel skradzionego auta, Gregory Milloy, zaczyna ją coraz bardziej fascynować. Ostatecznie Sara postanawia go odnaleźć.

   19:00 Braty, Zamek Książąt Pomorskich, bilety: 18 zł

   Szczecińska premiera dramatu w reżyserii Marcina Filipowicza. Bohater filmu, Filip, ma siedemnaście lat, stoi u progu dorosłości, ale to jeszcze dzieciak, który kocha jeździć na deskorolce. Od zawsze żyje w cieniu starszego brata, który jest dla niego mentorem, a teraz wprowadza go w dorosłość. Bracia kilka miesięcy wcześniej stracili matkę i od tego momentu nic już nie jest takie samo. Ojciec, niegdyś świetny tata i mąż, to teraz ćpun, który pogrążony w żałobie zamyka się w swoim pokoju i dzięki narkotykom jest w stanie zapomnieć o cierpieniu. Filip wierzy, że kiedyś silne więzy rodzinne wrócą i będzie pięknie jak dawniej. Ale czasu nie da się cofnąć. Życie intensywnie pcha do przodu.

   19:00 Godzina spokoju, Teatr Współczesny, Duża Scena, bilety: https://teatr.ligo.pl/

   19:00 Dzieje grzechu, Opera na Zamku, bilety: https://rezerwacja.opera.szczecin.pl/

   Oparta na literaturze i filmie taneczna opowieść ilustrowana poematami symfonicznymi Karłowicza w wykonaniu Baletu oraz Solistów i Orkiestry Opery na Zamku. Ten niezwykły balet neoklasyczny nawiązuje kostiumami, scenografią i projekcjami multimedialnymi do stylu epoki Żeromskiego i Karłowicza. Doceniony przez publiczność otrzymał Bursztynowy Pierścień – nagrodę dla najlepszego spektaklu sezonu.  

    

   Niedziela, 07.05.2023

   9:00 Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”, Wały Chrobrego, wstęp wolny

   9:30 Maja – rezolutna pszczółka, Zamek Książąt Pomorskich, bilety: 20 zł dziecko, 40zł opiekun

   Premiera przedstawienia, które w zabawny sposób ukazuje przygody małej, rezolutnej pszczółki Mai. Teatralna adaptacja książki Waldemara Bonselsa „Pszczółka Maja i jej przygody” to opowieść o bystrej i ciekawej świata pszczółce. Podczas wędrówki Maja odkrywa otaczający ją niezwykły świat, a dzięki odwadze, życzliwości i determinacji poznaje nowych przyjaciół.

   10:00 Festiwal Rośli, Roślinny Market, Netto Arena, wstęp bezpłatny

   11:00 Spacer po Grabowie, przystanek tramwajowy Dubois, wstęp wolny

   Przewodnik miejski, Dariusz Wybranowski zaprasza na spacer po Grabowie. Podczas wędrówki opowie o dziejach małej wsi, która w XIX w. na ponad 40 lat stała się samodzielnym miastem, a później weszła w skład Szczecina.  Przewodnik pokaże między innymi gdzie stał zamek Gryfitów Oderburg, gdzie znajdowały się Królewska Szkoła Nawigacji, Palarnia Kawy RaDu, Stocznia Oderwerke, fabryka czekolady, ludwisarnia Vossa, cmentarz gminy francuskiej, Teatr Thalia i budynek kina.

   17:00 Dobry Wieczór Fogg, Teatr Współczesny, Teatr Mały, bilety: https://teatr.ligo.pl/

   17:00 Braty, Zamek Książąt Pomorskich, bilety: 18 zł

   18:00 Dzieje grzechu, Opera na Zamku, bilety: https://rezerwacja.opera.szczecin.pl/

   19:00 Godzina spokoju, Teatr Współczesny, Duża Scena, bilety: https://teatr.ligo.pl/

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!