Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Weekend w Szczecinie: 4-6 sierpnia

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 4-6 sierpnia

   Weekend zbliża się wielkimi krokami, sprawdziliśmy jakie atrakcje czekają na mieszkańców Szczecina.

   Piątek, 04.08.2023

   14:00 Zwiedzanie Willi Lentza, bilety

   Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną.

   19:00 Magia Obłoków, Teatr Polski, bilety

   Spektakl muzyczny oparty na twórczości Marka Grechuty i Jana Kantego. Piosenki układają się w metaforyczną opowieść o człowieku wplecionym we wstęgę czasu. Dawnym, współczesnym i tym z przyszłości.

   Sobota, 05.08.2023

   10:00 Środek lata w Willi Lentza. Indywidualne zwiedzanie, bilety

   Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną. Godziny zwiedzania: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00

   11:00 Ogród Pamięci, Cmentarz Centralny, bilety

   Podczas spaceru poznacie unikatowe piękno jednej z największych nekropolii na świecie. Usłyszycie wiele ciekawostek i opowieści o postaciach pochowanych w tym miejscu. Ale to nie wszystko! Spacerując alejkami ogrodu pamięci przewodniczki opowiedzą Wam o pierwotnych planach tego potężnego cmentarza-parku. Przekonacie się, jak ważnym jest miejscem zarówno dla polskiej jak i niemieckiej historii Szczecina.

   15:00 Dzień Baniek Mydlanych ze Smokiem Edziem, Psia Polana, wstęp wolny

   Bańkowe akcesoria, dmuchane zamki, konkursy z nagrodami i wiele innych.

   17:00 Wieczysta Mądrość. Universal Wisdom. Wernisaż wystawy Andrzeja Ziółkowskiego, Willa Lentza, wstęp wolny

   Ekspozycja czerpie z abumu fotograficznego. Ziłókowskiego o tym samym tytule. Miejsca kultu, rytuały oraz ciała, twarze i dłonie bohaterów uwiecznione na zdjęciach stały się fotograficznym komentarzem autora do poetyckich tłumaczeń fragmentów między innymi: hinduskich Upaniszad, buddyjskich sutr i przypowieści Nowego Testamentu.

   19:00 Janek Pentz, Willa Lentza, bilety

   Kolejny koncert z cyklu JUVENUM HORTUS. Tym razem na scenie wystąpi gitarzysta i kompozytor – Janek Pentz. O talencie artysty świadczyć może fakt, że dop wspólnych występów zaprosili go m.in.: Tommy Emmanuel, Kwiat Jabłoni, Andy McKee, Marek Napiórkowski, czy Stefano Barone.

   19:00 Magia Obłoków, Teatr Polski, bilety

   Spektakl muzyczny oparty na twórczości Marka Grechuty i Jana Kantego. Piosenki układają się w metaforyczną opowieść o człowieku wplecionym we wstęgę czasu. Dawnym, współczesnym i tym z przyszłości.

   21:30 Pokaz filmu „John Wick 4”, Galeria Kaskada, wstęp wolny

   Większy ekran, więcej klimatu i same hity, czyli kino letnie na parkingu Galerii Kaskada.

    

   Niedziela, 06.08.2023

   10:00 Szczeciński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

   Cotygodniowy bazar, podczas którego zaopatrzysz się w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

   12:00 Koncert Chóru Kameralnego ZUT, Różany Ogród Sztuki, Różanka, wstęp wolny

   Koncert Chóru Kameralnego ZUT w Szczecinie z dyrygentem prof. Iwoną Wiśniewską-Salamon. Chór wykona wiązankę znanych polskich utworów.

   12:00 Słowianin w Ogrodach Śródmieście, Ogrody Śródmieście, wstęp wolny

   Dom Kultury Słowianin zaprasza na wspólne niedzielne popołudnie . W programie między innymi: muzyczne zajęcia gimnastyczne, malowanie kamieni, koncert Duo Activ Music, gry wielkoformatowe.

   17:00 Letni wieczór z Gryfitami, Zamek Książąt Pomorskich, wstęp wolny

   Tematem spotkania będą najciekawsze postaci z rodu Gryfitów – począwszy od Warcisława I, poprzez Barnima III, Bogusława X Wielkiego i jego bezpośrednich następców, aż do ostatnich książąt: Filipa II, Franciszka I, Jana Fryderyka i Bogusława XIV. Prowadzący – w strojach z epoki renesansu – opowiedzą o ich dokonaniach i zasługach dla księstwa i regionu, przedstawią ciekawostki z życia książąt, opowiedzą o artefaktach (fundacjach książęcych), a także przeczytają fragmenty słynnej kroniki Paula Friedeborna „Historyczny opis miasta Szczecina” z 1613 roku. Wieczór umilą XVI- i XVII-wieczne utwory muzyczne grane na klawesynie.

   18:00 Joga na Bulwarach, Wyspa Grodzka, wstęp wolny

   Zajęcia otwarte dla każdego, organizowane w ramach Kampanii Przejdź na Jasną Stronę Mocy, prowadzone przez specjalistów z Szkoły Jogi Klasycznej.

   19:00 Tańce Polinezyjskie na Bulwarach, Wyspa Grodzka, wstęp wolny

   Zajęcia otwarte dla każdego, organizowane w ramach Kampanii Przejdź na Jasną Stronę Mocy, prowadzone przez specjalistów z Szkoły Jogi Klasycznej. 

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!