Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Weekend w Szczecinie: 28-30 lipca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 28-30 lipca

   Przed nami ostatni weekend lipca. Jak co tydzień o tej porze spieszymy do Was z informacją, gdzie możecie go spędzić.

   Piątek, 28.07.2023

   19:00 Znamy się tylko z widzenia: koncert z okazji 5. edycji alei Gwiazd, Teatr Letni, bilety

   W koncercie w Teatrze Letnim wezmą udział artyści uhonorowani w poprzednich latach Gwiazdami w “Sorrento”, a jako Gość Specjalny wystąpi ze swoim recitalem, Helena Vondráčková najpopularniejsza w Polsce czeska wokalistka XX wieku, nazywana “królową czeskiej piosenki”.

   19:00 Jerzy Kryszak, Hotel Radisson Blu, bilety

   Jerzy Kryszak to prawdziwa Gwiazda sceny kabaretowej. Od wielu lat Jego monologi można oglądać w wielu programach rozrywkowych. Kryszak jest także doświadczonym aktorem.

   19:00 17. Dąbskie Wieczory Filmowe: „Tonia”, Klub Delta,

   Seans filmu” Tonia” w ramach tegorocznych Dąbskich Wieczorów Filmowych. Po seansie spotkanie z Marcinem Bortkiewiczem.

   Sobota, 29.07.2023

   10:00 Fikuśny Festiwal Literatury: Rymowanki, wyliczanki i inne harce! Spotkanie z Martą Lipczyńską-Gil, Ogrody Śródmieście, bilety

   Marta Lipczyńska-Gil jest wydawczynią, redaktorką i autorką książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania uczestnicy wyliczać i rymować.

   11:00 Fikuśny Festiwal Literatury: Jak pies z kotem! Warsztaty z Niką Jaworowską-Duchlińską, Ogrody Śródmieście, bilety

   Warsztaty ze scenografką, kostiumografką i ilustratorką.

   11:00 Miasto pływających ogrodów, Centrum Informacji Turystycznej, bilety

    Podczas spaceru miejskiego będziecie mieli okazję przekonać się, że Szczecin naprawdę zasługuje na miano Wenecji północy. Woda, zieleń i przestrzeń miejska – na tych trzech elementach skupią się przewodniczki, odkrywając z Wami Szczecin różnych perspektyw: z pokładu statku i lotu ptaka.

   12:00 Festiwal Baniek Mydlanych, Omni Centrum ( Atrium Molo), wstęp wolny

   W programie: magiczny namiot z bańkami, szczudlarze z pistoletami bańkowymi, pokaz cyrkowy, warsztaty robienia kijków, konkursy i zabawy.

   14:00 Zwiedzanie Willi Lentza, bilety

   Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną. Zabytkową Willę można zwiedzać z przewodnikiem o godzinie 10:00 i 12:00.

   15:00 Gala finałowa konkursu „Eko – Kadr”, Klub Delta,

   Gala konkursu zrealizowanego  w ramach 17. Dąbskich Wieczorów Filmowych i skierowanego do uczniów szkół podstawowych zamieszkujących województwo zachodniopomorskie. 

   16:00 Regaty Szczecin Fair Play, Centrum Żeglarskie

   Regaty Szczecin Fair Play na dobre rozgościły się w regatowym kalendarzu. Na wodach jeziora Dąbie spotkają się zawodnicy ścigający się w klasie FINN.

   18:00 Charlie Chaplin w ogrodzie Willi Lentza, wstęp wolny

   Odsłonięcie rzeźby Charliego Chaplina autorstwa Jerzego Kędziory. To kolejna prezentacja w ramach cyklu Ikony Kultury.

   19:00 17. Dąbskie Wieczory Filmowe: „Po miłość” i „Być Kimś”, Klub Delta

   Po seansach spotkanie z Jowitą Budnik.

   19:00 Marakuja Trio, Willa Lentza, bilety

   Kolejny koncert z cyklu Juvenum Hortus. Grupa Marakuja Trio ma na swoim koncie wiele koncertów zarówno w Polsce jak i za granicą. Formacja przedstawi m.in. aranżacje słynny standardów jazzowych oraz własne kompozycje.

   22:00 Pokaz filmu „Gra fortuny”, Galeria Kaskada, wstęp wolny

   Większy ekran, więcej klimatu i same hity, czyli kino letnie na parkingu Galerii Kaskada.

   Niedziela,30.07.2023

   10:00 Pchli Targ na Pogodnie, Plac im. W. Pawłowskiego, wstęp wolny

   Rada Osiedla Pogodno zaprasza na kolejny Pchli Targ.

   10:30 Szczeciński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

   Cotygodniowy bazar, podczas którego zaopatrzysz się w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

   12:00 RRJ-Szczecin – Rózany Ogród Sztuki, Różanka, wstęp wolny

   Znany szczeciński muzyk Wojtek Rapa, przedstawia nowy projekt muzyczny o tytule "Polskie DROGI”, podczas koncertu zespół zaprezentuje kultowe polskie piosenki, jak i własne utwory w nowych jazz-rockowych aranżacjach, które zabiorą słuchaczy w sentymentalną podróż wehikułem czasu.

   12:00 II Spacer z mapką – Szczecin dla dzieci, pl. Orła Białego

   Rozpoczęcie zwiedzania przy fontannie Orła na pl. Orła Białego, będzie dobrą okazją do zwiedzania połączonego z różnymi zadaniami dla mniejszych i większych uczestników.

   12:00 Fikuśny Festiwal Literatury: To o czym dorośli ci nie mówią. Spotkanie z Bogusiem Janiszewskim, Ogrody Śródmieście, bilety

   Warsztaty z autorem serii „To, o czym dorośli Ci nie mówią”. Uczestnicy najpierw sprawdzą czy bez pieniędzy da się żyć, a później wcielą się w rolę producentów i kupców, aby wejść w świat niezwykłej gry biznesowej.

   16:00 Regaty Szczecin Fair Play, Centrum Żeglarskie

   Regaty Szczecin Fair Play na dobre rozgościły się w regatowym kalendarzu. Na wodach jeziora Dąbie spotkają się zawodnicy ścigający się w klasie FINN.

   17:00 Różankowa potańcówka, Różanka, wstęp wolny

   Kolejna w tym sezonie zabawa dla wszystkich miłośników tańca pod gołym niebem przy muzyce, którą wszyscy znamy i lubimy.

   19:00 Lady Pank, Słońcem opętani, Teatr Letni, bilety

   Po wielkiej, jubileuszowej trasie „LP40” i wiosennym cyklu „MTV Unplugged” zespół przygotowuje się do nowych, letnich koncertów. Na trasie „Słońcem opętani” grupa podzieli się z nami swoją energią i dostarczy niezapomnianych przeżyć, bo „kiedy się zaczyna lato” trzeba sobie pozwolić na odrobinę wrażeń!

   19:00 17. Dąbskie Wieczory Filmowe: „Lilianna Kostrzewa i Dawid Głogowski |Filmowy przypływ”, bulwar Piastowski, Statek Joanna, bilety

   Rejs po jeziorze z muzyką filmową.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!