Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Weekend w Szczecinie: 21-23 lipca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 21-23 lipca

   Weekend zbliża się wielkimi krokami, sprawdziliśmy jakie atrakcje czekają na mieszkańców Szczecina.

    

   Piątek, 21.07.2023

   10:00 Jarmark Jakubowy, Plac Orła Białego, wstęp wolny

   W programie między innymi: ekostrefa edukacyjna – warsztaty i zabawy dla dzieci, Rekolekcje Jakubowe, zwiedzanie katedry z przewodnikiem, koncert Anastasii Cheromukhiny, koncert Cinema Voices Duo, pokaz organowy.

   19:00 Willa Italia. Simona De Rosa i Confusion Project, Willa Lentza, bilety

   Kolejny koncert z cyklu Willa Italia. Publiczność oczaruje swoim wyjątkowym głosem i niesamowitymi możliwościami technicznymi znakomita włoska wokalistka jazzowa Simona\ De Rosa. Jazzmenka wystąpi z polskim triem Confusion Project.

   19:15 Rejs o Zachodzie Słońca, Bulwar Piastowski, bilety

   Rejs wzdłuż znanej trasy przez port i rzekę Świętą, aż do urokliwego jeziora Dąbie. Otwarcie pokładu o 19:15, powrót planowany jest na godzinę 21:45.

   20:00 Rejs do Zachodu Słońca, Dworzec Morski, bilety

   Dwugodzinny rejs po najciekawszych miejscach wokół Szczecina. Mało osób wie, że 5 km od centrum miasta znajduje się obszar wyglądający jak Amazonka.

   Sobota, 22.07.2023

   9:45 Bulwarove, Łasztownia, wstęp wolny

   Impreza skierowana jest do rodzin z dziećmi. W planach są gry planszowe, plenerowe i wielkoformatowe, a także animacje dla dzieci. Nie zabraknie oczywiście leżaków i muzyki.

   10:00 Jarmark Jakubowy, Plac Orła Białego, wstęp wolny

   W programie między innymi: ekostrefa edukacyjna – warsztaty i zabawy dla dzieci, Rekolekcje Jakubowe, zwiedzanie katedry z przewodnikiem, koncerty, pokaz organowy dla dzieci.

   10:00 Bieg Pij Kranówkę i leć na życiówkę, Bulwary, zapisy

   Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także dobre miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami. Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie 5 km, z limitem 150 osób na każdy bieg. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka

   11:00 Łasztownia dawniej i dziś, Maszt Maciejewicza, bilety

   W czasie spaceru przewodnicy opowiedzą Wam historię Łasztowni, jednej ze szczecińskich wysp. Dowiecie się skąd się wzięły Dźwigozaury, kiedy wyspa była planem filmowym oraz jakie budynki łączy linia Hakena. Nie zabraknie też lokalnych historii kulinarnych. Na koniec każdy będzie mógł poczuć się szefem wszystkich szefów oraz zrobić sobie zdjęcie ze SZCZECINEM w tle.

   11:15 Biegi Kota Umbriagi, Bulwary, zapisy

   Maluchy w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach 100 i 300m. Będą na nich czekać nie tylko oklaski i doping, ale także profesjonalne medale i atrakcje w miasteczku biegowym. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

   21:00 La Dolce Villa, Willa Lentza, bilety

   Willa Lentza zaprasza na wyśmienitą zabawę przy rytmach polskich i światowych przebojów. W repertuarze między innymi utwory: Abby, Krzysztofa Krawczyka, Sade.

   22:00 Pokaz filmu „Narodziny gwiazdy”, Galeria Kaskada, wstęp wolny

   Większy ekran, więcej klimatu i same hity, czyli kino letnie na parkingu Galerii Kaskada.

   Niedziela 23.07.2023

   9:00 Gumieniecki Jarmark nad Jeziorkiem Słonecznym, Jezioro Słoneczne, wstęp wolny

   Jarmark Gumieniecki odbędzie się na terenie Jeziorka Słonecznego w pobliżu boiska od strony ul. Derdowskiego. Jak informują organizatorzy podczas jarmarku uczestnicy będą mogli sprzedawać lub wymieniać niepotrzebne rzeczy.

   10:00 Bulwarove, Łasztownia, wstęp wolny

   Impreza skierowana jest do rodzin z dziećmi. W planach są gry planszowe, plenerowe i wielkoformatowe a także animacje dla dzieci i gra miejska.

   10:00 Jarmark Jakubowy, Plac Orła Białego, wstęp wolny

   W programie między innymi: ekostrefa edukacyjna – warsztaty i zabawy dla dzieci, Rekolekcje Jakubowe, zwiedzanie katedry z przewodnikiem, koncerty, pokaz organowy.

   10:30 Szczeciński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

   Cotygodniowy bazar, podczas którego zaopatrzysz się w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

   12:00 EthnoFlow z gościnnym udziałem Krzysztofa Baranowskiego, Różany Ogród Sztuki, Różanka, wstęp wolny

   Muzyka emanuje egzotyczną energią i magiczną przestrzenią, która wprowadza słuchacza w podróż Świata wyobraźni. Czasami kojarzy się z kompozycjami filmowymi Hansa Zimmera czy Lisy Gerrard.

   12:00 Słowianin w Ogrodach Śródmieście, Ogrody Śródmieście, wstęp wolny

   Dom Kultury Słowianin zaprasza na wspólne niedzielne popołudnie . W programie między innymi: senoplastyka dla najmłodszych, malowanie toreb, koncert Waldemara Baranowskiego oraz gry wielkoformatowe dla całych rodzin.

   18:00 Joga na Bulwarach, Wyspa Grodzka, wstęp wolny

   Zajęcia otwarte dla każdego, organizowane w ramach Kampanii Przejdź na Jasną Stronę Mocy, prowadzone przez specjalistów z Szkoły Jogi Klasycznej.

   19:00 Tańce Polinezyjskie na Bulwarach, Wyspa Grodzka, wstęp wolny

   Zajęcia otwarte dla każdego, organizowane w ramach Kampanii Przejdź na Jasną Stronę Mocy, prowadzone przez specjalistów z Szkoły Jogi Klasycznej. 

    

    

    

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!