Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Weekend w Szczecinie: 21-23 czerwca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 21-23 czerwca

   Przed nami pierwszy weekend wakacji. Sprawdziliśmy jakie atrakcje czekają na mieszkańców i turytów w Szczecinie. 

    

   Piątek, 21.06.2024

   10:00 Dni Rodziny, Centrum Inicjatyw Rodzinnych

   Dzień Otwartych Drzwi.  Przyjdźcie do biura przy Aleja Wojska Polskiego 51.. Czeka na Was seria prezentacji, pokazów projektów i pyszna kawa lub herbata. Dla najmłodszych przygotowano mini wystawę “Rodzinnie w CiR”, malowanie kredą, stoisko z balonami, kreatywne zabawy i foto budkę! 

   15:00 
   Rusza Holiday Park Szczecin

   Karuzele, trampoliny, rollercoastery i wiele innych atrakcji od 21 czerwca będzie czekać na nas w Holiday Parku na Łasztowni. Największy park rozrywki w naszym mieście w piątek rozpocznie swoją działalność. Karuzela dobrej zabawy będzie się kręcić przez całe wakacje.

   16:30 Święto Muzyki | Muzyczna parada, Ogrody Śródmieście, wstęp wolny

   Fête de la Musique! 21 czerwca Filharmonia po raz kolejny wyjdzie poza budynek, by grać muzykę i zarażać dobrą energią. W Święto Muzyki nasze miasto wypełni żywa muzyka i młodzieżowe orkiestry dęte w roli głównej. Dołączcie do naszego pochodu, który rozpoczniemy o 16:30 w Ogrodach Śródmieście, a zakończymy na Placu Solidarności pod Filharmonią.

   19:00 Święto Muzyki | CARMINA BURANA, Filharmonia Szczecińska, Święto Muzyki | CARMINA BURANA - Wydarzenia - Filharmonia w Szczecinie

   Monumentalne dzieło Carla Orffa (1895-1982) Carmina Burana to bezsprzecznie jeden z najsłynniejszych utworów muzyki klasycznej wszech czasów. Choć jego premiera miała miejsce w 1937 roku we Frankfurcie nad Menem, międzynarodowego rozgłosu zaczął nabierać dopiero w latach 60. ubiegłego stulecia.

   23:00 La Fêtê vol. 3.0 | Szczecin, DK Słowianin, Bilety na La Fêtê vol. 3.0 | Szczecin - Szczecin (biletomat.pl)

   Już 21 czerwca Hêavên.Lab wraca do Szczecina ze swoim flagowym dzieckiem – kolejną odsłoną La Fêtê!To będzie trzecia i wyjątkowo niezapomniana edycja, jako że tym razem impreza odbędzie się w domu kultury Słowianin, w unikatowej przestrzeni z fenomenalnym nagłośnieniem i oświetleniem.   Sobota, 22.06.2024

   10:00 Biegowe Bulwarove, Bulwary

   Już po raz szósty zapraszamy do udziału w cyklu Biegowe Bulwarove. Biegi dla dorosłych to około pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży. Z kolei maluchy w wieku szkolnym i przedszkolnym mogą spróbować swoich sił jako biegacze podczas Biegów Kota Umbriagi. Nie zabraknie także planszówek, gier plenerowych i wielkoformatowych oraz ekologicznych animacji.

   11:00 Festyn Rodzinny, Aleja Wojska Polskiego

   W programie gry, zabawy, pomiar składu ciała, bańkowa kraina, warsztaty pierwszej pomocy i wiele innych atrakcji.

   11:00 O piratach, rybakach, żeglarzach i innych ludziach morza, Centrum Informacji Turystycznej, Transgraniczne Spacery Miejskie - Accredi

   Spacer rodzinny przeznaczony dla młodszych i ciut starszych, podczas którego uczestnicy poznają opowieści związane z początkami Szczecina, życiem rybaków, pirackimi wyprawami Wyszaka. Nie zabraknie też historii o fantastycznych stworzeniach dzielnych rybaków i marynarzy, a także o nieustraszonej postawie księcia Bogusława w trakcie spotkania z piratami.

   13:00 Pożegnanie Reprezentacji Szczecina TSR

   22 czerwca z przystani Centrum Żeglarskiego dwie szczecińskie jednostki – Dar Szczecina oraz Zryw wypłyną w rejs doprowadzający na start regat The Tall Ships Races. Załogi popłyną w kierunku Kłajpedy, gdzie w przyszłym tygodniu rozpoczną oficjalnie wyścig. Pożegnanie kapitanów i załóg odbędzie się  o godz. 13.00 w Centrum Żeglarskim przy ul. Przestrzennej 19.

   13:00 Gong!, Teatr Lalek Pleciuga, Teatr Lalek Pleciuga - zakup biletów

   „Gong!” to historia o poszukiwaniu siebie i swojej drogi. O walce z przeciwnościami i uporze w dążeniu do celu. A także to tym, że czasem coś, co wydaje się dziwactwem i ciężarem, okazuje się być najlepszym prezentem od losu.

   14:00 Noc Kupały, Psia Polana, wstęp wolny

   Impreza w swojej formule ma charakter edukacyjno-historyczny. Kilkudziesięciu wykonawców zaprezentuje różne rzemiosła historyczne, obyczaje słowiańskie, muzykę oraz pokazy walk wczesnośredniowiecznych wojów.

   16:00 Wernisaż "Multisedinum", Muzeum Techniki i Komunikacji

   „Multisedinum” to wystawa fotografii konceptualnych, tkanin artystycznych i gadżetów miejskich, które zabiorą zwiedzających w podróż po Szczecinie, mieście wielu symboli,  pełnym architektonicznych detali i zaskakującej poetyki.

   16:00 Flamencada, DK 13 Muz, darmowe wejściówki

   Pokaz tańca flamenco Aire Studio. Podczas pokazu będzie można zobaczyć różne style tańca flamenco, od żywiołowych: sevillanas, tangos, rumba, alegrias po poważne formy tientos. Nie zabraknie tańca z wachlarzami, akompaniamentu kastanietów i dźwięku cajona, a także innej muzycznej niespodzianki.

   20:00 ASHES, SYNDROM, MORD, VEPHAR | SZCZECIN, DK Słowianin, Bilety na ASHES, SYNDROM, MORD, VEPHAR | SZCZECIN - Szczecin (biletomat.pl)

   Koncert metalowych kapel ASHES, SYNDROM, MORD, VEPHAR.


   Niedziela, 23.06.2024

   10:00 Bulwarove, Bulwary

   Już po raz szósty zapraszamy do udziału w cyklu Bulwarove.  Nie zabraknie także planszówek, gier plenerowych i wielkoformatowych oraz ekologicznych animacji.

   10:00 Festiwal Zrobione w Szczecinie| Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

   Gratka dla miłośników lokalnych produktów. Już po raz drugi w tę niedzielę odbędzie się Festiwal marki “Zrobione w Szczecinie”. Jak za pierwszym razem wydarzenie jest organizowane wspólnie ze Szczecińskiem Bazarem Smakoszy.

   12:00 Rodzinne Ognisko, Ogród INKU

   Upieczcie swoje ulubione przysmaki i bawcie się w gronie rodzinnym. To będzie niedziela pełna ciepła i śmiechu. Wydarzenie organizowane w ramach Dni Rodziny 2024.

   12:00 „Kupalnocka”, Różany Ogród Sztuki, wstęp wolny

   Koncert/widowisko obrzędowe oparte na folklorze tanecznym, muzycznym i słownym regionu Kurpi Zielonych, warsztaty obrzędowe, taneczne i plastyczne oraz wspólna zabawa taneczna w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Krąg” – Pracownia Tradycji Polskiej i Pracowni Tańca Etnicznego, Pracownia Muzyki Etnicznej z Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.

   16:00 Koncertowy początek lata - Arcydzieła Muzyki Filmowej, Teatr Letni, Bilety na KONCERTOWY POCZĄTEK LATA - Arcydzieła Muzyki Filmowej | Szczecin - Szczecin (biletomat.pl)

   Wydarzenie to ma wymiar międzynarodowy, wystąpią artyści z Polski Niemiec i Ukrainy. Usłyszymy w ich wykonaniu fantastyczną muzykę filmową takich twórców jak: K. Dębski, G. Gershwin, W. Kilar,  E. Morricone,   N. Rota, J. Powell,  J. Williams, H. Zimmer między innymi z następujących filmów: “Dracula”, “Gwiezdne wojny”, “Ogniem i mieczem”, “Trędowata”, “Misja”, “Jak wytresować smoka”, “Piraci z Karaibów”.

   17:00 Różankowa potańcówka z okazji Dnia Ojca, Różanka, wstęp wolny

   Taneczna zabawa kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 60-80, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!