Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Weekend w Szczecinie: 19-21 maja

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 19-21 maja

   Otwarcie sezonu w Teatrze Letnim, Juwenalia, czy Szczeciński Bazar Smakoszy czekają na mieszkańców Szczecina i turystów w nadchodzący weekend.

   Piątek, 19.05.2023

   17:00 20. Festiwal Millenium Docs Against Gravity, Klub Delta, bilety

   Millennium Docs Against Gravity  to najważniejsze święto filmu dokumentalnego organizowane w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych odbywających się na terenie naszego kraju. W piątek na uczestników festiwalu czekać będą dwa seanse filmowe, o godzinie 17:00 I król rzekł: „Co za fantastyczna maszyna!”, a o godzinie 19:00 Całe to piękno i krew.

   18:00 Juwenalia - Koncerty, Łasztownia, bilety

   Drugi dzień studenckiego święta w Szczecinie. Na scenie wystąpią: Avenew, Zeamsone, Fukaj, Chivas, Gibbs, Żabson i Białas.

   19:00 Lex Drewinski w kosmosie, Kino Zamek, bilety

   Portret filmowy Lexa Drewinskiego w reżyserii Marka Osajda. Jak mówi sam reżyser pomysł realizacji filmu o profesorze Drewinskim zrodził się podczas nagrywania krótkiego materiału wideo przybliżającego jego postać, który powstał na okoliczność wręczenia mu prestiżowej nagrody „Pro Arte” 

   19:00 XIV Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy, Koncert Galowy, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, bilety: bilety

   Koncert symfoniczny z udziałem solistów w Filharmonii w Szczecinie będzie kulminacją kilkutygodniowej imprezy – Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego. Na scenie złotej Sali symfonicznej wystąpią soliści ze Stanów Zjednoczonych i Polski, którym towarzyszyć będzie szczecińsko-wrocławska orkiestra West Side Sinfonietta.

   19:00 Pocałunek, Teatr Mały, bilety: bilety

   Pełna delikatnego humoru, poruszająca sztuka Gera Thijsa, jednego z najbardziej popularnych współczesnych autorów w Holandii. Dwoje nieznajomych spotyka się przypadkiem na górskim szlaku. Oboje są na życiowym rozdrożu. On, niegdyś obiecujący komik, dziś pracuje w parku rekreacyjnym w przebraniu misia, ona – poważna, dawniej lokalna piękność, teraz czeka na ważne wyniki badań. Czy tytułowy pocałunek może połączyć ich na zawsze?

   20:00 Obywatele Republiki, Teatr Letni, bilety: bilety

   Obywatele Republiki ruszają w trasę. Na scenie wystąpią: Zbigniew Krzywański (z projektem Czarno-Białe Ślady) i Leszek Biolik, Renata Przemyk, Piotr Rogucki, Błażej Król,*Julia Pietrucha oraz inni goście specjalni, a akompaniować będą muzycy Zespołu Elements.

   Sobota, 20.05.2023

   11:00 Larp „Wola Diuny” autorstwa Gabrieli Kruszona oraz Niny Wójcik, wstęp wolny

   To już druga odsłona cieszącego się uznaniem LARPa w świecie „Diuny” Franka Herberta, podczas którego będzie można wcielić się we wpływowe rody zamieszkujące Arrakis. Gracze będą uzgadniać dalsze losy swoich rodzin, podwładnych, a nawet całej planety. Przeplatające się intrygi i romanse zapewnią szerokie pole do działania każdemu konspirantowi, a tajemnice czekają na odkrycie i wykorzystanie.

   12:00 Zwiedzanie Willi Lentza, bilety

   Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną. Zabytkową Willę można zwiedzać z przewodnikiem od godziny 12:00.

   15:00 Kolory, Teatr Lalek Pleciuga

   Interaktywny spektakl „Kolory” jest inspirowany książką „Czarna książka kolorów” Meneny Cottin i Rosany Farii oraz wypowiedziami niewidomych dzieci na temat barw. To nie tylko magiczna przeprawa przez świat odczuwany różnymi zmysłami, ale także okazja do rozmowy na temat piękna różnorodności. Spektakl przeznaczony jest dla każdego młodego widza, który chce się zanurzyć w świat zmysłów.

   17:00 20. Festiwal Millenium Docs Against Gravity, Klub Delta, bilety

   Drugi dzień festiwalu, a w programie filmy: Prawy chłopak,  Lynch/Oz

   18:00 Juwenalia - Koncerty, Łasztownia, bilety: bilety

   Ostatni dzień Juwenaliów w Szczecinie. Na Łasztowni zagrają: Zalewski, Vito Bambino, Kacperczyk, WaluśKraksaKryzys.

   19:00 Daliland, Kino Zamek, bilety: bilety

   “Daliland” to zarówno historia o dojrzewaniu, jak i dosadny, zabawny i empatyczny portret kryzysu na późnym etapie życia jednego z największych artystów XX wieku. W 1974 roku w Nowym Jorku 70-letni surrealista Salvador Dali spędza kilka miesięcy w Hotelu St Regis ze swoją żoną i muzą, gwałtowną i zmienną Galą Dali. James Linton jest młodym asystentem w galerii, którym Dali zaczyna się interesować i którego wprowadza do swojego prywatnego świata, aby pomóc w przygotowaniu się do nowej wystawy. To właśnie oczami Jamesa patrzymy na świat wybitnego artysty.

   19:00 Spotkanie autorskie z Anouk Herman, Teatr Mały, wstęp wolny

   Rozmowa o najnowszej powieści Anouk „Nigdy nie będziesz szło samo” oraz o nagrodzonym nagrodą Kazaneckiego tomiku „right into pod tramwaj”. Spotkanie poprowadzi dramaturżka Teatru Współczesnego Anna Mazurek.

   19:00 XX Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej, Pałac Velthusena

   Idea koncertu odwołuje się do XIX wiecznej tradycji muzyki salonowej, która cieszyła się ogromną popularnością w ówczesnym Szczecinie. Cykle koncertowe, wzorem lipskiego Gewandhausu opierały się na nowej prezentacji dzieł muzycznych i zerwaniu z utartą praktyką wykonywania wyłącznie muzyki współczesnej.

   19:00 Polska Noc Kabaretowa, Teatr Letni, bilety

   Polska Noc Kabaretowa zabierze Cię w zupełnie nowy wymiar zabawy. Swoje siły połączyły najwybitniejsze kabaretowe zespoły i stworzyły widowisko doskonałe.  Na scenie wystąpią: Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Paranienormalni, Kabaret K2, Szymon Łątkowski, Kabaret Smile

   Niedziela, 21.05.2023

   10:00 Szczeciński Bazar Smakoszy, Off Marina, wstęp wolny

   Cotygodniowy bazar, podczas którego zaopatrzysz się w regionalne i ekologiczne produkty takie jak: miody, owoce, jaja, mięsa, wędliny, a także naturalne kosmetyki i wiele innych.

   10:30 W teatrze jest na, Teatr Lalek Pleciuga

   Warsztaty dla dzieci najmłodszych od 1 do 3 lat

   12:00 Juwenalia - Płyniemy na Plażę, Wyspa Grodzka, wstęp wolny

   Studenckie plażowanie w centrum miasta i odpoczynek po juwenaliowych koncertach na wyspie Grodzkiej.

   16:00 20. Festiwal Millenium Docs Against Gravity, Klub Delta, bilety: bilety

   Ostatni dzień festiwalu. Uczestnicy zobaczą: Siostrzeństwo świętej sauny oraz Świat po pracy

   19:00 Pocałunek, Teatr Mały, bilety

   Pełna delikatnego humoru, poruszająca sztuka Gera Thijsa, jednego z najbardziej popularnych współczesnych autorów w Holandii. Dwoje nieznajomych spotyka się przypadkiem na górskim szlaku. Oboje są na życiowym rozdrożu. On, niegdyś obiecujący komik, dziś pracuje w parku rekreacyjnym w przebraniu misia, ona – poważna, dawniej lokalna piękność, teraz czeka na ważne wyniki badań. Czy tytułowy pocałunek może połączyć ich na zawsze?

   18:00 Dżem, Teatr Letni, bilety: bilety

   Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali na chyba wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce. Wyjeżdżali nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Północnej, a nawet Azji. Obecny skład Dżemu to: Beno Otręba, Adam Otręba, Jurek Styczyński, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borzucki, Maciej Balcar.

   18:00 Pół na pół, DK 13 Muz, bilety

   Przychodzi brat do brata, czyli rodzinna tragifarsa z chorą matką w tle. Będzie śmiesznie i strasznie, bo emocje są silne, a stawka najwyższa. To historia o nas, o naszych relacjach z najbliższymi, o tym, co jest ważne i gdzie jest granica przyzwoitości, o ile w ogóle jest…

   19:00 Paprykarz i Oranżda|Gaba Kulka|Warszawska Orkiestra Rozrywkowa, filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, bilety

   Czesław Niemen, Ewa Bem, Alibabki oraz Witold Lutosławski, Filharmonia szczecińska zaprasza na sentymentalną, ale niezwykle kolorowąi stylową podróż po najlepszej polskiej muzyce popularnej lat60. I 70. w wykonaniu czołowych artystów sceny niezależnej

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!