Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Weekend w Szczecinie: 16-18 czerwca

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend w Szczecinie: 16-18 czerwca

   Weekend zbliża się wielkimi krokami, sprawdziliśmy jakie atrakcje czekają na mieszkańców Szczecina.

   Piątek, 16.06.2023

   17:30 Męskie Granie 2023, EPSD Aeroklub Szczeciński, bilety

   Męskie Granie od lat stanowi miejsce spotkań fanów najlepszej polskiej muzyki. Na scenie wystąpią m.in.: Julia Pietrucha, duet Karaś /Rogucki, Zalewski, Paula Roma, Oysterboy, Rosalie, Paluch feat Słoń i Sarsa

   19:00 Zakończenie sezonu | Brahms | Elgar, Filharmonia im. M. Karłowicza, bilety

   Koncert kończący sezon artystyczny 2022/2023 rozpocznie dzieło jednego z największych kompozytorów XIX wieku. Koncert na skrzypce i wiolonczelę a-moll op. 102, znany także jako Koncert podwójny Johannesa Brahmsa powstał w 1887 roku. Utwór zagra dwoje wybitnych solistów: Sarah Christian i Maximilian Hornung. Na koniec zabrzmi utwór Wariacje op.36Edwarda Elgara.

   19:00 Seks dla opornych, Teatr Współczesny bilety

   Dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku.

   19:30 Jazzowy Jam na łące Kany, Łąka Kany, wstęp bezpłatny

   Spotkanie przy jazzie na żywo. Powitają Was wykładowcy Akademii Sztuki i wydziału jazzowego Szkoły Muzycznej II Stopnia, Joanna Gajda – piano, Bartosz Świątek – kontrabas, Krzysztof Kołłątaj – perkusja. Gospodarze wieczorów to artyści na co dzień współpracujący z najlepszymi muzykami, ale przede wszystkim łączy ich bogate doświadczenie, pasja do muzyki i ciągła chęć poszukiwania nowych nieoczywistych rozwiązań.

   Sobota, 17.06.2023

   9:00 Warsztaty Raniutto, Filharmonia im. M. Karłowicza, bilety

   Warsztaty dla dzieci prowadzone przez dwoje muzyków przybliżą najmłodszym świat twórczej zabawy i pięknej muzyki. Warsztaty odbywają się w 3 grupach wiekowych. O g. 9:00 – dzieci w wieku 1-2 lata, 10:30 – dzieci w wieku 3-4 lata, 12:00 dzieci w wieku 5-6 lat.

   10:00 HuśTańce – aktywne zajęcia dla mam i maluchów, DK 13 Muz, wstęp wolny, obowiązują zapisy

   Spokojna aktywność fizyczna po okresie połogu plus poczucie bliskości jakie dają chusty i nosidła,  wspaniała stymulacja, czas dla mamy i możliwość spotkania się oraz wymiany doświadczeń to cudowny antydepresant, energetyczny zastrzyk i dawka cudownych endorfin.

   10:00 Zwiedzanie z przewodnikiem, Willa Lentza, bilety

   Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej, po instytucję publiczną.

   11:00 Mały Odkrywca - Szczecin dla dzieci, Centrum Informacji Turystycznej, bilety

   Zapraszamy najmłodszych turystów na fantastyczną przygodę pełną legend, tajemnic i zagadek! W czasie spaceru z przewodnikiem przekonacie się, że zwiedzanie to super zabawa pełna wyjątkowych odkryć! Zobaczycie największe atrakcje Grodu Gryfa, ale także poznacie miejsca, w których możecie miło spędzić czas z całą rodziną. Bilety obowiązują tylko opiekunów/rodziców Małych Odkrywców

   14:00 II Szczeciński Rajd Wojskowych Pojazdów Zabytkowych wraz z Piknikiem, Bogumińska 44/ polana Wołczkowska,

   Organizatorzy zapraszają na rajd z okazji 81. Rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej oraz piknik z okazji zakończenia roku szkolnego.  Pojazdy przejadą z ul. Bogumińskiej na polanę Wołczkowską, gdzie odbędzie się piknik z ogniskiem.

   15:00 A kuku, Teatr Lalek Pleciuga, bilety

   Kolejna propozycja dla najnajów, czyli najmłodszych widzów: prosty, urzekający spektakl oparty na dźwiękach, kolorach i kształtach. Wybierz się wraz z dzieckiem na poszukiwanie mamy krokodylka i odkryj najważniejsze słowo na świecie! Wprowadzisz swoją pociechę nie tylko w świat teatru, lecz również w przestrzeń pozytywnych emocji rodzinnych.

   15:00 Powitanie Lata, ul. Rydla przy pomniku Niepodległości, wstęp wolny

   Festyn na powitanie lata, a programie m.in.: prezentacja amatorskich grup artystycznych i sportowych, wystawa konkursowa prac plastycznych, występ chóru „Rock&Fire” i zespołu „An Dreo e Karina”, gry i zabawy rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zamki dmuchane, zagroda z alpakami.

   17:30 Męskie Granie 2023, EPSD Aeroklub Szczeciński, bilety

   Męskie Granie od lat stanowi miejsce spotkań fanów najlepszej polskiej muzyki. Na scenie wystąpią m.in.: Vito Bambino, Brodka, Verde, Daria ze Śląska, Gibbs i Basach.

   19:00 Seks dla opornych, Teatr Współczesny bilety

   Dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku.

   19:00 Arcydzieła Muzyki Filmowej – koncert dedykowany Kobietom i Dzieciom Ukrainy, bilety

   W koncercie dedykowanym Kobietom i Dzieciom Ukrainy usłyszymy kompozycje Kilara, Wiliamsa, Komedy, Morricone, Dębskiego, Zimmera oraz innych wspaniałych twórców. Wystąpi ponad 100 artystów.

    

   Niedziela, 18.06.2023

   11:00 Twórcze spotkania w Galerii Sztuki, DK 13 Muz, bilety

   UKRYTA WYSTAWA jest zaproszeniem do zabawy i kontemplacji. Poprzez poszukiwanie i uważność, dzieci i młodzież, odkryją świat sztuki, a w nim takie zagadnienia jak: minimalizm, biel w sztuce, kamuflaż, ukryty przekaz, galeria jako miejsce rozpalające umysł, wywołujące emocje i inspirujące. 

   12:00 Fikuśny Festiwal Literatury, Ogrody Śródmieście

   Fikuśny Festiwal potrwa przez całe lato w wybrane weekendy w najbliższą sobotę Kolorowe ule – spotkanie i warsztaty z Piotrem Sochą dla dzieci w wieku 8+

   19:00 Baltic Guitar Days |Anabel Montesinos & Andrzej Grygier, Filharmonia im. M. Karłowicza, bilety

   Baltic Guitar Days to wydarzenie poświęcone sztuce współczesnego wykonawstwa gitarowego. Podczas festiwalowych koncertów na szczecińskich scenach prezentują się najwybitniejsi młodzi wykonawcy i doświadczeni mistrzowie.

   19:00 Seks dla opornych, Teatr Współczesny bilety

   Dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!