Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Walki z komarami ciąg dalszy

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Walki z komarami ciąg dalszy

   Jeśli pogoda pozwoli, już jutro (sobota)  rozpocznie się powtórne odkomarzanie miasta.

   Każdego roku Zakład Usług Komunalnych co najmniej dwukrotnie przeprowadza odkomarzanie Szczecina.

   - Pierwsze odbyło się na początku czerwca, drugie – zgodnie z zapowiedziami – rozpocznie się już w ten weekend - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Tradycyjnie, ekipa odkomarzająca pojawi się na cmentarzach komunalnych, w parkach, na skwerach i zieleńcach oraz kąpieliskach.

   Łącznie odkomarzaniem objętych zostanie prawie 90 hektarów terenów miejskich. Dokładne terminy i plan działań są ustalane w zależności od pogody.

   Odkomarzanie przeprowadzane jest w Szczecinie od 1994 roku, odbywa się co najmniej dwukrotnie w ciągu roku. Akcję przeprowadza się techniką zamgławiania na gorąco. Środki chemiczne użyte przeciw komarom posiadają świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa, o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi. W tym roku zadanie wykonuje firma Pestokil Bartosz Kopczyk. Koszt to ponad 31 tys. zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!