Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Wakacje 2024 w bibliotece. Aby nuda nie zagościła w domach

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Słońca coraz więcej, temperatury na zewnątrz przyjemne, rok szkolny dobiegł końca. Takie sygnały zapowiadają dłuższy czas odpoczynku i relaksu dla dzieci i młodzieży, czyli wakacje.

   Aby nuda nie zagościła w domach uczniów Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zadbała o atrakcyjne wydarzenia, spośród których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie! Bibliotekarze w lipcu i w sierpniu zapraszają wszystkich zainteresowanych na zajęcia specjalnie przygotowane na wakacje.
    

   A co ciekawego można będzie doświadczyć?
    

   W filiach nr 3 i 9 dla dzieci będzie detektywistycznie, co oznacza wiele zagadek do rozwiązania,labiryntów do przejścia oraz szyfrów do rozsupłania. Wspólnie pobawimy się z łamigłówkami i grami planszowymi, a dodatkowo poczytamy.

   Filia nr 4 zaprasza na zajęcia przybliżające sylwetki Polaków, którzy niezwykłymi czynami wpisali się na trwałe w dzieje naszego kraju. Posłuchacie o wybitnych naukowcach, podróżnikach, badaczach, tworząc przy okazji prace plastyczne oraz słuchając opowieści w teatrzyku kamishibai.

   Wiele kreatywnych zabaw przygotuje Siódemka! Poprzez naukę i zabawę będzie można dowiedzieć się na temat bezpieczeństwa, palcem po mapie zwiedzić świat lub wykonać wachlarze przydatne podczas upałów.

   Filia nr 12 zaprasza na spotkanie z Panem Kleksem, a dokładniej na naukę kleksografii, czyli pisania nietypowego. Dostępna także będzie modelina do tworzenia figurek.

   W filii nr 48 na Prawobrzeżu Szczecina rozegramy wspólnie turniej planszówek, a także opowiemy o wartych odwiedzenia miastach i miejscach w naszym kraju.

   ProMedia przygotują zarówno zajęcia multimedialne, jak i plastyczne. Nauczycie się rysować na tabletach swoje ulubione postacie, samodzielnie stworzycie kolorowe kule do kąpieli, a także przez zabawę w małych naukowców poznacie niesamowity świat chemii i fizyki.
    

   Szczegółowy program zajęć wakacyjnych z datami, godzinami i formą zapisów na stronie internetowej
   Miejskiej Biblioteki Publicznej, profilu instytucji na Facebooku .

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!