Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   W tym roku święta spotkasz na każdym rogu!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   W tym roku święta spotkasz na każdym rogu!
   JB_22 (1).jpg
   JB_22 (2).jpg
   JB_22 (3).jpg
   JB_22 (4).jpg
   JB_22 (5).jpg

   Wraz z początkiem grudnia rozpoczniemy przygotowania do Bożego Narodzenia. Gdzie? Oczywiście na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, który w tym roku wychodzi na kolejne ulice Szczecina.

   Czujecie już ten klimat? Słyszycie świąteczne melodie i kuszeni zapachem cynamonu, goździków i pomarańczy zmierzacie w kierunku Alei Kwiatowej, Placu Adamowicza i Placu Lotników? Słusznie. Ale, nie tak prędko, bo te zwiastuny Świąt Bożego Narodzenia zapraszają w zupełnie nowe miejsce – na śródmiejski odcinek alei Wojska Polskiego. Tak, to właśnie tam w tym roku również zagościmy z naszym Szczecińskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym!

   Szczecin Jarmarkami stoi

   Najważniejsze ulice i place miasta, ponad 90 wystawców, ponad trzy tygodnie wyjątkowej przedświątecznej atmosfery, całe mnóstwo pierników, pachnących lasem choinek, smacznych pierogów i rozgrzewających napojów – tak w kilku słowach można opisać tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który wystartuje już 1 grudnia. W samym centrum miasta będziemy mogli śpiewać, bawić się, przygotowywać świąteczne dekoracje, kosztować regionalnych wyrobów i spotkać się ze świętym Mikołajem oraz jego elfami. Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy tradycyjnie pojawi się w Alei Kwiatowej, na Placu Adamowicza i Placu Lotników. W drewnianych domkach, których będzie ponad 70! Zagoszczą wystawcy z całej Polski. Odwiedzający będą mogli kupić: ręcznie wykonane dekoracje świąteczne, stroiki, bombki, drobne upominki ale także smaczne i regionalne produkty – wędliny, sery, chleby, przetwory i miody. Nie zabraknie także słodkich wypieków czy świątecznych potraw. A to wszystko w okrasie grzanego wina i gorącej czekolady. Słowem: będzie wybornie.

   W tym roku Jarmark pojawi się także w nowej lokalizacji. Śródmiejski odcinek alei Wojska Polskiego na trzy tygodnie zmieni się w przestrzeń, gdzie święta będzie czuć na każdym rogu. 20 drewnianych domków, a w nich lokalni wystawcy, Słynne Marki, ale także przedsiębiorcy z różnych regionów Polski ze swoimi wyrobami będą czekać na odwiedzających 7 dni w tygodniu. Nowa aleja będzie miejscem, które przed świętami trzeba będzie obowiązkowo odwiedzić.

   Muzycznie, kreatywnie, świątecznie

   Zarówno na Jarmarku głównym, jak i tym na alei Wojska Polskiego poza wystawcami, na odwiedzających będą czekać ciekawe programy artystyczne. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy lokalnych twórców i zespoły, które umilą nam czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę i przygotują ciekawe propozycje programowe. W każdy weekend na scenach będą gościć koncerty, warsztaty i animacje dla najmłodszych. Nie zabraknie spotkań z Mikołajem, pisania listów, akcji społecznych i pięknych gestów. Naszą świąteczną aurą będziemy chcieli zarazić wszystkich, którzy pojawią się w okolicach Jarmarku.

   Choinki do ozdoby

   Serdecznie zapraszamy szkoły i przedszkola do współtworzenia świątecznego klimatu i przyozdobienia choinek, którymi udekorujemy nasz Jarmark. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli oddamy 40 choinek, które będzie można przyozdobić i pozostawić na terenie Jarmarku. Świąteczne drzewka będą cieszyć oko odwiedzających przez ponad trzy tygodnie, dlatego też choinkowe dekoracje muszą być wykonane z odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Śmiało można wykorzystać do tego elementy pochodzące z recyklingu lub ekologiczne dekoracje. Szkoły i przedszkola, które chciałby mieć taką swoją choinkę na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym mogą zgłaszać się za pośrednictwem linku:  https://www.accredi.pl/szkola. Ze względu na ograniczoną liczbę drzewek o przyznaniu drzewka decyduje kolejność zgłoszeń.

   Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 1 do 23 grudnia. Po więcej szczegółów zapraszamy na www.kolorowaaleja.pl w zakładce Jarmark Bożonarodzeniowy.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!