Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   W ramach Światowego Dnia AIDS podświetlamy Dźwigozaury na czerwono

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W ramach Światowego Dnia AIDS podświetlamy Dźwigozaury na czerwono

   1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą. Tego dnia zabytkowe dźwigi z Nabrzeża Starówka zaświecą się na czerwono.

   Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka, nieodłączny element obchodów tego dnia.

   - W ramach projektu Peer Education HIV/AIDS realizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, szczecińskie Dźwigozaury 1 grudnia po zmroku zaświecą na czerwono - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

   Działania Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland opierają się na popularyzowaniu wiedzy na temat HIV i AIDS i zachęcają do odpowiedniej profilaktyki. Akcja dociera do coraz szerszego grona odbiorców i jest realizowana we wszystkich dziewięciu oddziałach w Polsce.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!