Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Turystyczne nowości dla zwiedzających

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Turystyczne nowości dla zwiedzających

   W nadchodzącym sezonie turystycznym zwiedzanie Szczecina będzie jeszcze przyjemniejsze. Dzięki mobilnym narzędziom turyści będą mogli w łatwy sposób zaplanować pobyt w mieście.

   Podczas poniedziałkowego spotkania zaprezentowane zostały nowe narzędzia, które ułatwią przyjezdnym zwiedzanie naszego miasta. Są to odpowiedzi na liczne zapytania branży oraz turystów, którzy chcieliby w jednym miejscu znaleźć jak najwięcej informacji oferty turystycznej Szczecina.

   Pierwszą z nich jest platforma Tours Szczecin, potocznie nazywana Wycieczkownikiem, gdzie znajdziemy aktualne propozycje wycieczek po Szczecinie i okolicach. Wchodząc na stronę www.tourszczecin.eu można wybrać sobie aktywność na każdy dzień i poznawać historię otaczającego nas świata. Na stronie znajdziemy opcje płatne i bezpłatne, a wyszukiwanie jest łatwe poprzez wygodne sortowanie i filtrowanie zasobów. Platforma działa w trzech wersjach językowych: polskim, niemieckim i angielskim.

   - Wycieczkownik powstał na potrzeby pracowników Centrum Informacji Turystycznej już dwa lata temu. Ideą powstania było to, aby gromadzić różne wydarzenia, z których dowiemy się czegoś o Szczecinie lub najbliższych okolicach. Dzisiaj możemy Państwu zaprezentować platformę www.tourszczecin.eu, która skupia w jednym miejscu wszystkie wydarzenia i wycieczki – opowiada Szymon Maksymiuk, pracownik Centrum Informacji Turystycznej. – Na stronie znajdziemy nie tylko same spacery, ale także wydarzenia innego charakteru, stacjonarne: wernisaże, finisaże, wystawy, wykłady, które poruszają temat historii Szczecina. Każda z wersji językowych ma swój kod QR, który umożliwia turystom szybkie zeskanowanie i znalezienie informacji w swoim telefonie komórkowym.

    

   - Bardzo często turyści nie trafiają nawet do Centrum Informacji Turystycznej, a bazują na wiedzy, którą otrzymują w hotelowych recepcjach. Od teraz mamy takie narzędzia, które w łatwy i przyjemny sposób prezentują ofertę turystyczną - mówi Anna Rojek, specjalista ds. turystyki ŻSTW. - Zachęcamy wszystkie organizacje turystyczne oraz partnerów także z Niemiec, do przesyłania nam informacji nt. wydarzeń, które odbywają się także po ich stronie, bo Wycieczkownik oferuje nie tylko to, co dzieję się w Szczecinie, ale także w okolicach, przez co możemy zatrzymać turystę na dłużej w naszym regionie.

    

   Kolejnym narzędziem będzie Aplikacja – audioguide Explore Szczecin, którą będzie można pobrać na urządzenia mobilne już pod koniec tego miesiąca. Explore Szczecin to gotowe propozycje wycieczek ze szczegółowymi opisami miejsc, dla których bazę stanowił Miejski Szlak Turystyczny.

   - Aplikacja Explore Szczecin dedykowana jest turyście pieszemu. Na bazie czerwonego szlaku stworzyliśmy kilka innych propozycji wycieczek. Aplikacja pokazuje nasze obecne położenie. Oprócz tego, że możemy sobie spacerować i czytać o miejscach, które mijamy, możemy także je wysłuchać, bo Explore Szczecin jest wyposażona także w lektora – wyjaśnia Szymon Maksymiuk. ­

   Użytkownicy będą mieli do wyboru 10 tras, na których mamy wyznaczone miejsca warte uwagi, atrakcje oraz ciekawostki. Trasy mają różną długość i obejmują różne tematy m.in.:  Wokół Starego Miasta; Historyczne Nowe Miasto; Śladami Dynastii Gryfitów; Twierdza Szczecin.

   - W tym momencie możemy schować telefon do kieszeni, włożyć słuchawki do uszu i spacerować po Szczecinie, słuchając tego, co lektor nam opowie o miejscach, które znajdują się na szlaku – dodaje Szymon Maksymiuk.

   Aplikacja będzie dostępna do pobrania w ciągu najbliższych dwóch tygodni i będzie można poprać ją zarówno z Google Play (Android) oraz AppStore (iOS).

    

    

   Propozycją już dobre znaną i ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród turystów oraz samych mieszkańców są Miejskie Spacery z Przewodnikami. W tym roku wycieczki ruszą 1 czerwca i będą odbywać się w każdą sobotę do 28 września. Przewodnicy będą oprowadzać turystów w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. 

   - W tym roku zorganizowanych zostanie 18 spacerów, sprzedaż biletów pod koniec tygodnia, ale już dzisiaj można zapoznać się z listą spacerów i zaplanować wycieczki – mówi Anna Rojek.

   Daty i tematy spacerów

   01.06.2024      Dawid Gajkowski Zielone oblicze Szczecina

   08.06.2024      Małgorzata Duda Śladami Sydonii von Borcke

   15.06.2024      Magdalena Olejniczak Szczecin - Berlińskie inspiracje

   22.06.2024      Tomasz Duda O piratach, rybakach, żeglarzach i innych ludziach morza

   29.06.2024      Katarzyna Jackowska Muzyczny Szczecin

   06.07.2024      Tomasz Wieczorek Damy Szczecina - Filipinki że HEY

   13.07.2024      Jacek Woch Szczecin pierwsze spotkanie

   20.07.2024      Katarzyna Jackowska Szczecin 1912

   27.07.2024      Jacek Woch Miasto na śledziu zbudowane

   03.08.2024      Joanna Olszowska Cmentarz Centralny  - Ogród Pamięci i Zadumy

   10.08.2024      Tomasz Wieczorek Wielonarodowy Szczecin

   17.08.2024      Magdalena Hanusz Szczecin na starych pocztówkach i fotografiach

   24.08.2024      Maciej Dobromilski Przez Szczecin nad morze – nadodrzańskie bulwary

   31.08.2024      Szymon Maksymiuk Jak Stettin stał się Szczecinem

   07.09.2024      Maciej Dobromilski Historyczne przemiany Szczecina

   14.09.2024      Daria Zając Krwawe historie Szczecina

   21.09.2024      Dawid Gajkowski Twierdza Szczecin 1724 -1873

   28.09.2024      Joanna Olszowska Czar dawnego Szczecina

    

   Więcej informacji nt. turystycznego Szczecina znajdziemy na stronie www.vistiszczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!