Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla najmłodszych

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla najmłodszych
   Turniej rowerowy 2.jpeg
   turniej rowerowy 3.jpg
   Turniej Rowerowy.jpg

   Wczoraj, tj.19 kwietnia w Szczecinie zorganizowane zostały eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Jest to turniej już z wieloletnią tradycją, cyklicznie odbywający się co roku ( z przerwą pandemiczną).

   W środowe przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Rydla około 60 uczniów sprawdzało swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne  z zakresu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach rowerami i coraz popularniejszymi hulajnogami. Celem turnieju jest podnoszenie kultury społecznej w tym obszarze, działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez popularyzację przepisów i zasad poruszania się po drogach tymi środkami transportu, które najczęściej używają najmłodsi. Wpajanie zasad kultury na drodze, podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to kolejne cele tego przedsięwzięcia.

   Uczestnicy turnieju, którzy wcześniej zdobyli (po egzaminach) karty rowerowe dowiedzieli się wiele praktycznych rzeczy od przybyłych na turniej funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej a także pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Pogotowia Ratunkowego. Zaskoczeniem dla uczniów był fakt, że hulajnogą można poruszać się z prędkością nieprzekraczającą 20 km/godzinę. Wiele emocji wzbudzała też wirtualna „ jazda po ulicach” przy pomocy symulatora. Efekt jazdy wzmacniały tzw. alkogogle i narkogogle symulujące jazdę po użyciu środków odurzających. Wyobraźnia dzieciaków została rozpalona do czerwoności, jak sami opowiadali nie spodziewali się takich efektów. - Miejmy nadzieję, że taką wiedzę i spostrzeżenia zabiorą do domu. Oby nie trzeba było konfrontować tego z rzeczywistością - powiedziała st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

   Strażniczki miejskie z Referatu Profilaktyki nadzorowały stanowiska przy poszczególnych stacjach w rowerowym torze przeszkód oraz udzielały praktycznych wskazówek z zakresu udzielania podstawowej pomocy medycznej. Zwycięzcy Turnieju Bezpieczeństwa otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz okolicznościowe upominki.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!