Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Tramwaj do Mierzyna: Ruszają konsultacje ws. budowy torowiska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Tramwaj do Mierzyna: Ruszają konsultacje ws. budowy torowiska

   Od dziś do 25 listopada 2021 r. zapraszamy mieszkańców naszego miasta do wypełnienia ankiety poświęconej zbieraniu opinii na temat planów modernizacji trasy tramwajowej na odcinku od Ronda Gierosa do ul. Kwiatowej, z dobudową drugiego toru oraz budowę nowego odcinka dwutorowego od ul. Kwiatowej do nowoprojektowanej pętli ,,Mierzyn”.

    

   Projekt obejmuje również przebudowę układu drogowego w ciągu ulicy Ku Słońcu, wykonanie pętli autobusowej wraz z ciągami pieszymi, rowerowymi i parkingami rowerowymi dla obsługi podróżnych. Na wysokości ul. Kwiatowej zaprojektowano węzeł rozjazdowy, umożliwiający wjazd w torowisko w ul. Kwiatową, zarówno od strony Ronda Gierosa jak i Mierzyna. Na przebudowywanym odcinku znajdą się cztery perony tramwajowe. W ciągu układu drogowego znajdują się skrzyżowania z ul. Krętą, Różaną, Źródlaną, Przygodną, Kwiatową, Polskich Marynarzy, Hrubieszowską. Budowa torowiska do pętli Mierzyn wraz z przebudową układu drogowego będzie wymagała wycinki około 168 drzew. Plan nasadzeń drzew i krzewów zakłada: 288 nasadzeń zastępczych drzew i 940 m2 krzewów.

    

   Konsultacje społeczne zostały ogłoszone na wniosek Rady Osiedla Gumieńce, która odpowiada za stronę merytoryczną procesu. 

   Uwagi można składać:

   1) poprzez wypełnienie ankiety konsultacyjnej w wersji elektronicznej na stronie mierzyn.szczecin.eu

   2) w formie papierowej osobiście lub pocztą na adres: Biuro Prezydenta Miasta, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin;

   3) w formie papierowej poprzez wrzucenie ankiety do urny znajdującej się w przedsionku przy głównym wejściu do Urzędu Miasta Szczecin, przy pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin (w godzinach pracy urzędu: 7:30-15:30)

   oraz w siedzibie Rady Osiedla Gumieńce, ul. Ku Słońcu 76, 71-047 Szczecin. (w każdy wtorek w godz. 17:00 – 18:00).

   Ankiety dostępne są do pobrania:

   • przy urnie konsultacyjnej umieszczonej w Urzędzie Miasta Szczecin w godzinach pracy urzędu;
   • oraz w Radzie Osiedla Gumieńce w czasie dyżuru Rady.

   Więcej:

   mierzyn.szczecin.eu 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!