Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Tradycyjne spotkanie z przedstawicielami miast partnerskich

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Tradycyjne spotkanie z przedstawicielami miast partnerskich
   DSC_0057.jpg
   DSC_0065.jpg
   DSC_0088.jpg
   DSC_0093.jpg
   DSC_0120.jpg
   DSC_0136.jpg
   DSC_0147.jpg
   DSC_0185.jpg
   DSC_0188.jpg
   DSC_0197.jpg
   DSC_0339.jpg

   Swoistą tradycją już jest, że podczas Dni Morza jak i finałów regat wielkich żaglowców The Tall Ships Races, przedstawiciele Szczecina spotykają się z przedstawicielami miast partnerskich stolicy Pomorza Zachodniego. Nie inaczej było w tym roku.

   W sobotnie przedpołudnie w zabytkowej bibliotece szczecińskiego magistratu, prezydent Piotr Krzystek spotkał się przedstawicielami miast partnerskich lub zaprzyjaźnionych ze Szczecinem. Wśród gości znaleźli się m.in.:

   • Birgit Socher - przewodnicząca Rady Miasta Greifswald,
   • Arvydas Cesiulisem - zastępca Burmistrza Kłajpedy,
   • Villy Grøn - manager ds. wydarzeń w mieście Esbjerg,
   • Siri Meling oraz Juste Druskiniene - przedstawicielki miasta Egersund,
   • Aleksej Tikhonov - wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Städtepartner Stettin z Berlin Friedrichshain-Kreuzberg oraz Maria Gerasimova - członkini zarządu Stowarzyszenia.

   - Witam Państwa serdecznie na kolejnych, tradycyjnych Dniach Morza w Szczecinie. Jest to zawsze wielkie żeglarskie święto przyciągające mieszkańców i turystów licznymi atrakcjami, pośród których każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie - powiedział podczas spotkania prezydent Piotr Krzystek. - Od wielu lat realizujemy wspólne projekty i cały czas poszukujemy nowych pól do współpracy. Zależy nam, aby nasza kooperacja była owocna i wypełniona działaniami, które nas do siebie jeszcze mocniej zbliżają. Dziedziny takie jak: żeglarstwo, współpraca dzieci i młodzieży, kwestie społeczne, turystyka, kultura są takimi, w których zawsze szukamy czegoś nowego do zrealizowania. Zależy nam na tym aby współpraca pomiędzy nami, była jak najbardziej aktywna, długofalowa i aktywizująca również naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że atmosfera podczas tegorocznych Dni Morza będzie sprzyjała rozwojowi dotychczas podjętych przez nas inicjatyw, ale również przyczyni się do stworzenia kolejnych wspólnych i interesujących przedsięwzięć.

   Podcas dzisiejszego spotkania głos zabierali również goście przybyli z zaprzyjaźnionych ze Szczecinem miast. Wielokrotnie podkreślali dobre stosunki i współpracę ze stolicą Pomorza Zachodniego, jak również wyrażali nadzieję na to, że uda się wypracować kolejne nowe  obszary, dzięki czemu możliwe będzie jeszcze silniejsze zacieśnienie wzajemnych stosunków.

   Tuż po oficjalnym spotkaniu w Urzędzie Miasta, goście udali się na uroczystość złożenia wieńców pod pomnikiem „Tym, co nie powrócili z morza” na szczecińskim Cmentarzu Centralnym. Tam, wspólnie z przedstawicielami Szczecina, jak i innymi delegacjami upamiętnili osoby, które straciły życie na morzu w wyniku działań wojennych lub katastrof morskich.   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!