Tak powstaje nowy Ekoport

Robert Duchowski

Budowa Ekoportu przy ulicy Taczaka wielkimi krokami zbliża się do końca. W głównym budynku prowadzone są już prace wykończeniowe. Rozpoczęły się też prace przy zagospodarowaniu ścieżki ekologicznej.
W Ekoporcie przy ulicy Taczaka zobaczyć już możemy wszystkie obiekty. W głównym budynku położone zostały tynki oraz posadzki. W budynku magazynowym wykonana jest elewacja, zamontowane są bramy oraz pełna stalowa konstrukcja. Na placu ustawione są również dwie wiaty z zadaszeniem. Są już także podbudowy ścieżek ekologicznych, przy których znajdzie się mnóstwo zieleni.
- Docelowo powstanie tutaj piękny, zielony ogród. Rośliny obejmą aż 2300 metrów kwadratowych Ekoportu - mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych prowadzona będzie także funkcja edukacyjna, i to nie tylko dla uczniów, ale również wszystkich pozostałych mieszkańców Szczecina. Tak, jak w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej, w budynku głównym znajdzie się salka, która pełnić będzie także funkcję świetlicy osiedlowej. Na zewnątrz natomiast znajdziemy ekspozycje służące do prowadzenia zajęć z najmłodszymi mieszkańcami.
Od ul. Taczaka i ul. Witkiewicza znajduje się już prefabrykowane ogrodzenie betonowe. Przygotowane zostały chodniki oraz miejsca parkingowe.
Na wykonanie zadanie Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych Rusiecki ma czas do końca października. Koszt inwestycji to 6,4 miliona złotych.
Będzie to już 9. Ekoport na mapie Szczecina. Pozostałe znajdują się przy ul. Kołbackiej, Leszczynowej, Gdańskiej, Helskiej, Firlika, Arkońskiej, Górnej oraz Dworskiej.