Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Szpargałek blisko rekordu

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szpargałek blisko rekordu

   To trzeci wynik w historii charytatywnej Galerii Szpargałek. Mieszkańcy przekazali w środę na konta organizacji publicznego niemal 7600 złotych. Od początku funkcjonowania tego miejsca, za pośrednictwem Zakładu Usług Komunalnych zarządzającego jedyną taką  galerią w kraju, potrzebujący otrzymali ponad 234 tysiące złotych.

   Galeria Szpargałek działa od 2018 roku. W momencie uruchomienia nikt nie spodziewał się tego, że aż tak podbije serca mieszkańców Szczecina. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie naszego miasta bez "galerii skarbów". Mimo że przygotowanie każdej edycji wymaga dziesiątek godzin: trzeba z odpadów wybrać przedmioty, doczyścić je, sprawdzić, skatalogować – i to każdą z osoba – opłaca się. Pokazuje to każda kolejna edycja. Wczorajsza była prawdziwym hitem.

   - Przez punkt położony w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej przewinęły się setki osób - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Magazyny zostały wyczyszczone z przedmiotów. Szkło, porcelana, meble, zabawki, książki i elementy wystroju wnętrz znalazły nowych właścicieli. Ci, z uśmiechem na twarzy, wpłacali symboliczne kwoty na wybrane przez siebie konta organizacji pożytku publicznego. W ten sposób konta zostały zasilone kwotą niemal 7600 złotych.

   To trzeci najwyższy wynik w historii naszego magicznego miejsca. 27 kwietnia tego roku Szpargałek „zebrał” 7760 złotych, a 1 września 2019 roku 8042 złote!

   Kolejna edycja Galerii Szpargałek odbędzie się już za miesiąc. W tym czasie uzupełniane będą puste miejsca na półkach. Zachęcamy do tego, by przejrzeć swoje mieszkania w poszukiwaniu odpadów, które są nam już zbędne, a mogę sprawić radość komuś innemu. Można przynosić je do każdego Ekoportu w naszym mieście. Jeśli będą się nadawały – zasilą kolejną edycję Szpargałka.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!