Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Szczeciński Budżet Obywatelski 2023: Głosujemy od 29 listopada!

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Szczeciński Budżet Obywatelski 2023: Głosujemy od 29 listopada!

   29 listopada, dokładnie w samo południe, rozpocznie się głosowanie na projekty tegorocznej edycji SBO. Do wyboru są aż 153 projekty!

   Dziś, w trakcie zebrania zespołów społecznych SBO, odbyło się publiczne losowanie numerów porządkowych projektów na listę do głosowania. Daje to autorom projektów możliwość promowania swoich pomysłów na Szczecin i zachęcania innych mieszkańców do oddania na nie swoich głosów. Dlatego wraz z zakończeniem weryfikacji zaczyna się najbardziej intensywny czas dla projektodawców i wyborców.

   - Dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia głosowania – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Wiemy już, że w tym roku do wyboru mamy o 39 projektów więcej niż rok temu. Mamy nadzieję, że dzięki ich ilości, jakości i zróżnicowaniu mieszkańcy będą zadowoleni z tak wielu możliwości wyboru, a także chętnie i z przekonaniem oddadzą swoje głosy.

   W tym roku zgłoszonych zostało 218 projektów, na listę do głosowania, po weryfikacji, trafi 153 (w tym 39 ogólnomiejskich i 114 lokalnych). Wycofano: 17 projektów.

   Autor ma prawo wycofać swój projekt najpóźniej 10 dni przed głosowaniem, ilość projektów na liście może ulec zmianie.

   Głosujemy!

   Punktualnie o godzinie 12:00 w dniu 29 listopada 2022 r. rozpoczynamy głosowanie na projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Głosować będzie można do 13 grudnia do godziny 12:00.

   W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.

   Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej lub papierowej.

   Zapraszamy!

   Zobacz listę projektów oraz dowiedz się więcej na temat SBO 2023 na:
   sbo.szczecin.eu

   Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 520 000 zł.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!