Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Szczecin zyskał nowe miejsce na mapie w świecie organizacji pozarządowych

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczecin zyskał nowe miejsce na mapie w świecie organizacji pozarządowych

   Szczecińska Współdzielnia Pozarządowa, działająca w ramach Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin, otwiera swoje drzwi, oferując wsparcie w postaci wynajmu sprzętu do organizacji spotkań, wydarzeń i warsztatów. Ta innowacyjna inicjatywa ma na celu ułatwienie działalności lokalnym NGO poprzez promocję ekonomii współdzielenia zasobów.

    

   WSPARCIE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

   Współdzielnia Pozarządowa to wsparcie szczecińskich organizacji pozarządowych, które często zmagają się z brakiem odpowiednich zasobów do realizacji swoich projektów. Dzięki nowemu modelowi współdzielenia, każda organizacja będzie mogła korzystać z dostępnego sprzętu, co pozwoli na bardziej efektywne i oszczędne działanie.

   - Zasoby Współdzielni mogą być wykorzystywane podczas organizacji spotkań wewnętrznych i zewnętrznych, prowadzenia działań dodatkowych podczas wydarzeń (np. punktu dla dzieci, wystawy) czy w bieżącej działalności organizacji pozarządowych -mówi Agata Margraf Wojciechowska - animatorka Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin.  - Chcemy, aby każda organizacja miała możliwość zorganizowania swoich działań bez martwienia się o koszty związane z zakupem podstawowego sprzętu.

    

   CO OFERUJE WSPÓŁDZIELNIA?

   W ofercie Współdzielni znajdują się różnorodne sprzęty, które mogą być pomocne podczas organizacji wszelkiego rodzaju spotkań. Wśród dostępnych zasobów są:

   • elementy wyposażenia jak m.in. stoły cateringowe, ekrany projekcyjne, wózki magazynowe, sztalugi, warniki;
   • gry i zabawy animacyjne m.in. plansze animacyjne, chusta, lina animacyjna,
   • elementy wspierające dostępność jak np. podjazdy, ramy, stanowiskowa pętla indukcyjna.


   Zasoby Współdzielni to również elementy wyposażenia partnerów jak np. Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie (możliwość wypożyczenia wózków dla dzieci, wózków inwalidzkich), czy Inkubatora Sektorów Kreatywnych INKU (wsparcie w postaci leżaków, krzeseł, narzędzi animacyjnych do pracy z dziećmi).

    

   EKONOMIA WSPÓŁDZIELENIA - KORZYŚCI DLA WSZYSTKICH

   Jednym z kluczowych elementów działalności Współdzielni jest promowanie ekonomii współdzielenia.

    - W praktyce oznacza to, że organizacje mogą nie tylko wynajmować sprzęt, ale również dzielić się swoimi zasobami z innymi. Taki model sprzyja budowaniu silnych, wzajemnie wspierających się społeczności – dodaje Agata Margraf Wojciechowska. - Ekonomia współdzielenia to przyszłość, która pozwala na bardziej zrównoważone i efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów – zarówno tych materialnych jak i niematerialnych.  To również dobra okazja do nawiązania współpracy między organizacjami i wzmacniania ich wspólnych działań.

    

   JAK DOŁĄCZYĆ DO WSPÓŁDZIELNI?

   Dołączenie do Szczecińskiej Współdzielni Pozarządowej jest proste i otwarte dla wszystkich organizacji pozarządowych działających na terenie Szczecina. Wystarczy podpisać porozumienie o współpracy z Koordynatorem Współdzielni, a następnie korzystać ze sprzętów poprzez stronę www.wspoldzielniaszczecin.pl lub www.zarezerwuj.pl/sektor-3-szczecin. Rezerwacja sprzętów i wynajem są również możliwa poprzez bezpośredni kontakt z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin.

    

   NOWE HORYZONTY DLA SZCZECIŃSKICH NGO-sów

   Inicjatywa Szczecińskiej Współdzielni Pozarządowej to krok naprzód w rozwoju sektora pozarządowego w naszym mieście. Dzięki niej organizacje zyskają dostęp do niezbędnych narzędzi pierwszej potrzeby, co pozwoli im na pełne skupienie się na realizacji swoich działań i projektów.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!