Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Szczecin: Z promilami za kółkiem

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecin: Z promilami za kółkiem

   Niektórzy chyba zapomnieli, że skończył się już weekend i czas było wrócić do codziennych obowiązków. W stanie nietkniętym alkoholem…

   Poniedziałkowe przedpołudnie, rutynowe działania strażników miejskich. W trakcie podejmowania czynności związanych z egzekwowaniem parkowania w centrum miasta (nośnik reklamowy na miejscach postojowych) miejscy stróże prawa zostali zatrzymani przez dwie młode kobiety. Na wysokości Bramy Portowej te dwie bardzo młode, ale świadome i odpowiedzialne kobiety zablokowały swoim samochodem innego kierowcę, który w ich ocenie zachowywał się nieracjonalnie.

   - Wykonywał na drodze chaotyczne i bardzo nerwowe manewry ( gwałtowne hamowanie, jazda całą szerokością drogi, gwałtowne zjeżdżanie na sąsiedni pas). Kierująca swoim pojazdem kobieta zajechała drogę temu podejrzanie zachowującemu się kierowcy a druga zatrzymała radiowóz Straży Miejskiej i poprosiła o pomoc strażników – powiedziała st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Szczecinie.

   Miejscy stróże prawa wylegitymowali kierowcę, który już na pierwszy rzut oka ( i pierwszy wydech) wyglądał na nietrzeźwego. Oczywiście zaprzeczył, jakoby spożywał alkohol w ostatnim czasie. Na miejsce została wezwana Policja, po przebadaniu alkomatem okazało się, że zatrzymany miał dwa promile w wydychanym powietrzu!

   Wyrazy uznania dla młodych pań, które prawidłowo oceniły sytuację na drodze i zareagowały we właściwy sposób.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!