Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Szczecin: Wydarzenia, o których mówią wszyscy

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecin: Wydarzenia, o których mówią wszyscy
   Żegluga Szczecińska przeprowadziła największe i najbardziej skomplikowane eventy w Szczecinie
   Żegluga Szczecińska przeprowadziła największe i najbardziej skomplikowane eventy w Szczecinie
   zstw_podsumowania-(4).jpg
   Żegluga Szczecińska przeprowadziła największe i najbardziej skomplikowane eventy w Szczecinie
   Żegluga Szczecińska przeprowadziła największe i najbardziej skomplikowane eventy w Szczecinie
   Żegluga Szczecińska przeprowadziła największe i najbardziej skomplikowane eventy w Szczecinie
   Żegluga Szczecińska przeprowadziła największe i najbardziej skomplikowane eventy w Szczecinie
   zstw_podsumowania-(12).jpg
   zstw_podsumowania-(13).jpg
   Żegluga Szczecińska przeprowadziła największe i najbardziej skomplikowane eventy w Szczecinie
   Żegluga Szczecińska przeprowadziła największe i najbardziej skomplikowane eventy w Szczecinie

   Na przestrzeni ostatnich lat miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia przeprowadziła największe i najbardziej skomplikowane eventy w naszym mieście, które odwiedziły miliony osób.


   Świetlny festiwal w Szczecinie

   Nie sposób jest zliczyć wszystkich uczestników imprez zorganizowanych w miejskiej przestrzeni. Ich obecność jest potwierdzeniem, że Miasto jako organizator staje na wysokości zadania i przygotowuje takie eventy, które mieszkańcy z chęcią odwiedzają. W ciągu ostatnich lat kalendarz szczecińskich wydarzeń wzbogacił się o nowe pozycje, które na dobre zagościły w naszym mieście.

   Przykładem tego jest bez wątpienia, zainicjowany w 2019 roku, Festiwal Iluminacje Szczecin, który w pierwszej edycji ograniczał się do pokazu świetlnego przy Dźwigozaurach oraz ulicznego spaceru.

   - Dzisiaj Iluminacje Szczecin to możliwość współpracy z lokalnymi artystami, light designerami, którzy aranżują przestrzenie miejskie i przy pomocy światła i kolorów zmieniają ich codzienny wygląd - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystka Wydarzenia. 

    


   Centrum wydarzeń Iluminacji Szczecin stanowi Park Żeromskiego, gdzie oprócz instalacji świetlnych pojawiają się także strefy konsumpcji i  wypoczynku.


   Szczecin na sportowo

   Wyzwaniem, któremu stawiliśmy czoła i możemy się nim chwalić była największa i najbardziej prestiżowa impreza sportowa 2019 roku, czyli Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Sportowej w 2019 roku. Szczecin przez 10 dni kwietnia gościł blisko 1000 sportowców, członków ekip i dziennikarzy. 

   - Spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zajęła się kompleksowa organizacją zawodów: od przygotowania procesu akredytacyjnego, obsługi transportów i zakwaterowania, po przygotowanie  trzech hal treningowych, hali rozgrzewkowej i hali zawodów. Przez tydzień gimnastyka sportowa była najważniejszą dyscypliną w mieście - dodaje Wołosz

   Mistrzostwa były transmitowane w TVP Sport oraz w ponad 10 telewizjach europejskich.

   Skoro jesteśmy już przy sporcie, to nie możemy pominąć projektu, która dzisiaj jest już marką samą w sobie, czyli Szczecińskiego Biegu Nocnego. Wydarzenie, które nie miało łatwego startu, bo po raz pierwszy zostało zorganizowane w dobie pandemii koronawirusa, dzisiaj ma już swoją piątą edycję, w której może wystartować 1500 zawodników. Nocny bieg ulicami miasta swoją atrakcyjnością przyciąga biegaczy z całego regionu i sąsiadujących województw.

    


   Największy jarmark w regionie

   Szczecinianie nie wyobrażają już sobie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia bez Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który to z weekendowego kiermaszu przerodził się w największy (ponad 80 stoisk) i najdłuższy (ponad 20 dni) w naszym regionie przedświąteczny jarmark z wystawcami z całej Polski, bogatym programem artystycznym i tysiącami odwiedzających. Każdego roku Jarmark przyciąga nie tylko nowych wystawców i klientów, ale także sponsorów i partnerów, którzy chcą uczestniczyć i współtworzyć to wydarzenie.


   Szczecińska Domówka i Szczeciński Lokalny Solidarny, czyli jak walczyliśmy z pandemią

   Rok 2020 okazał się najtrudniejszym czasem dla branży eventowej. Projektem organizowanym w czasie lockdownu była Szczecińska Domówka, czyli jeden z pierwszych w Szczecinie programów animacji online, w czasie którego organizowane były cykle programów i animacji dla dzieci i dorosłych.

   - Dodatkowo kilka edycji odbyło się w terenie w placówkach Domów Dziecka - dodaje Wołosz

   W ramach walki ze skutkami pandemii i pomocy lokalnym przedsiębiorcom funkcjonował program Szczeciński Lokalny Solidarny. Szczecińskie firmy mogły liczyć na darmową promocję i wsparcie przy prowadzaniu biznesów online, ale także na zakup voucherów. W ramach SLS odbyła się także publiczna zbiórka pieniędzy na wsparcie Kina Pionier oraz zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy online. 

   - W ramach walki z pandemią, jako spółka, wspieraliśmy także zorganizowanie punktów szczepień przez które przewinęło się kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców oraz oddolne inicjatywy mieszkańców – szycie maseczek i ich dystrybucję - informuje Celina Wołosz. 

   Pandemia i jej skutki nie zakłóciły działań Kina na Leżakach, które co sezon gromadzi tysiące mieszkańców przed plenerowym multipleksem. Projekt realizowany od czerwca do września, w ramach którego organizowane są letnie seanse filmowe pod chmurką w różnych dzielnicach miasta. Średnio w sezonie odbywa się 10 projekcji.


   Serce Szczecina bije nad wodą

   Od 2021 roku Szczecin zyskał nowe wydarzenie o charakterze żeglarskim – Żagle. W związku z odwołaniem przez STI the Tall Ships Races, podjęto decyzję o organizacji imprezy „zastępczej” o nazwie Żagle, będącej finałem Regat Bałtyckich na trasie Tallinn – Kłajpeda – Szczecin. Od tamtej pory wydarzenie odbywa się cyklicznie, w sierpniu – w środku sezonu wakacyjnego w zastępstwie czerwcowych Dni Morza. Podczas ubiegłorocznej edycji Żagle odwiedziło ponad 360 tys. osób.

   Ostatnie lata pokazały nam, że serce Szczecina bije nad wodą, a Łasztownia jest tego najlepszym dowodem. W ciągu sezonu odwiedza ją ponad 900 tys. osób. W związku z rosnącą popularnością Łasztowni wprowadzono szereg działań mających na celu poprawę jakości przestrzeni i wydarzeń odbywających się na jej terenie.

   - Całkowicie przearanżowano Food Port: zorganizowano miejsca do siedzenia, stoliki w portowej tematyce, zadaszenia. Rzeczą z której jesteśmy szczególnie dumni to sukcesywne powiększanie zielonych przestrzeni: co roku dostawiane jest dodatkowe 100-150m2 trawników - mówi Wołosz

   Ponadto na terenie bulwarów zwiększono patrole służby ochrony i wprowadzone zostały dodatkowe patrole sprzątające, zaś od dwóch sezonów w okresie letnim kursuje komunikacja dodatkowa umożliwiająca podróż z centrum miasta na Łasztownię.

   Pozostając w tematyce żeglarskiej, sukcesem ostatnich lat, którym może pochwalić nie Żegluga Szczecińska, a Centrum Żeglarskie jest Regatowa Reprezentacja Szczecina. To projekt, który powstał po to, aby wspierać najlepszych żeglarzy regatowych miasta, pomagać im w rozwoju sportowym i dać możliwość mierzenia się nie tylko z własnymi słabościami, ale także z zawodnikami za całego świata. Szeroka pomoc polega na wyposażeniu zawodników w sprzęt, organizację i dofinansowanie wyjazdów na regaty i zgrupowania oraz zapewnienie kadry trenerskiej do ciągłego szkolenia. Nasi zawodnicy bez wątpienia stanowią czołówkę regatowców klas ILCA 6 i 7 oraz windsurfingu.


   25 tysięcy turystów w Centrum Informacji Turystycznej

   Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia od lat prężnie współpracuje z branżą turystyczną i hotelarską. Przeniesienie i stworzenie prężnie działającego Centrum Informacji Turystycznej w  nowoczesnym budynku zlokalizowanym w Centrum Miasta było jedną z najlepszych decyzji ostatnich lat. Każdego roku przez CIT przewija około 25 tys. turystów.

   - W ramach aktywizacji mieszkańców w okresie maj-wrzesień organizowane są Miejskie Spacery z Przewodnikami, które odbywają się w 4 językach: polskim, niemieckim, angielskim i ukraińskim - informuje Wołosz

   Na przestrzeni 5 lat korzystając z możliwości jakie dają fundusze europejskie spółka zrealizowała kilkanaście projektów unijnych dzięki, które wpłynęły także na zacieśnienie relacji i współpracy z branżą turystyczną Euroregionu Pomerania.


   Netto Arena - wydarzenia sportowe, artystyczne i targowe

   Realizując zadania Gminy Miasta Szczecin od 2022 roku Żegluga Szczecińska rozpoczęła zarządzanie obiektem Hala Netto Arena, które obejmuje: utrzymanie techniczne obiektu, komercjalizacja powierzchni oraz organizacja wydarzeń.

   - Przez ten czas spółce udało się przywrócić mecze siatkarek Chemika Police do hali, podpisać kolejną umowę z drużyna męskiej koszykówki King Wilki Morskie, która w 2023 roku została Mistrzem Polski oraz wynająć wszystkie przestrzenie biurowe, wyłonić operatora kawiarni i znaleźć operatora parkingu przy okazji wydarzeń na Netto Arena - zaznaczyła Wołosz

    

   W okresie zimowym funkcjonuje lodowisko odwiedzane przez ponad 30 tys. osób, zaś wydarzenia sportowe, artystyczne i targowe są odwiedzane przez ponad 220 tys. osób rocznie. Z zasobów Netto Areny korzystano także w pierwszych miesiącach wojny na Ukrainie. To właśnie przy ulicy Szafera mieścił się magazyn Stowarzyszenia Migracja, które pomagało uchodźcom wojennym w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.

   Po więcej szczegółów oraz kalendarz wydarzeń na najbliższe miesiące zapraszamy na stronę www.zstw.szczecin.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!