Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Szczecin: Startuje odkomarzanie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczecin: Startuje odkomarzanie

   W środę, wczesnym rankiem, rozpocznie się odkomarzanie Szczecina. W tym roku przewidziano dwa etapy.

   Pierwsze odkomarzanie i odkleszczanie obejmie blisko 90 hektarów miasta. Potrwa do 22 czerwca. Pracami objęte zostaną parki, skwery, zieleńce, kąpieliska, Cmentarz Centralny oraz pozostałe cmentarze komunalne.

   - Etap drugi zaplanowany jest wstępnie na sierpień - informuje Andrzej Kus, Rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wówczas prace obejmą te same miejsce. Rozpoczną się przy Wałach Chrobrego, ulicy Jana z Kolna i w Parku Żeromskiego.

   Odkomarzanie przeprowadzane jest w Szczecinie od 1994 roku, odbywa się co najmniej dwukrotnie w ciągu roku: w czerwcu i na przełomie lipca i sierpnia (dokładne terminy są wyznaczane w zależności od pojawienia się zmasowanego wylęgu komarów i przebiegu pogody).

   Akcję przeprowadza się techniką zamgławiania na gorąco. Środki chemiczne użyte przeciw komarom posiadają świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa, o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi. W tym roku zadanie wykonuje firma Pestokill z Brzegu. Koszt obu etapów to 23 tysiące złotych brutto.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!