Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   „Szczecin idzie w zielone”

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   IMG-20200910-WA0000.jpg
   IMG-20200910-WA0001.jpg
   IMG-20200910-WA0002.jpg
   IMG-20200910-WA0003.jpg
   IMG-20200910-WA0004.jpg
   IMG-20200910-WA0005.jpg
   IMG-20200910-WA0006.jpg
   IMG-20200910-WA0007.jpg

   14 września wystartuje akcja, jakiej w naszym mieście jeszcze nie było. Mieszkańcy będą mieli możliwość odebrania sadzonki pięknych, blisko dwumetrowych jabłoni. Rozdawane będą w trzech największych szczecińskich Ekoportach: przy ul. Arkońskiej, Leszczynowej oraz Taczaka.

   Łącznie w Ekoportach do rozdania będzie ponad 900 dwumetrowych sadzonek w trzech odmianach. By je odebrać trzeba spełnić jeden warunek:

   Zadaniem każdego uczestnika akcji będzie przyniesienie od 14 września do jednego z trzech Ekoportów przedmiotu, który może być przydatny do tego, by nadać mu drugie życie i przekazać w kolejne ręce. Mogą być to: porcelana, szkło, zabawki, książki, płyty, sprzęt AGD, meble i wszystko to, co nadaje się do dalszego użytku. Po przekazaniu przedmiotu pracownikowi, będzie można odebrać sadzonkę. Wydarzenie potrwa aż do wyczerpania zapasów, a przedmioty będzie można przynosić w godzinach 10-19.

   UWAGA! Jednej osobie przysługuje jedna sadzonka jabłoni – niezależnie od ilości przyniesionych przedmiotów.

   Gdzie trafią przedmioty?

   Zebrane przedmioty trafią do charytatywnej Galerii Szpargałek prowadzonej przez Zakład Usług Komunalnych. Galeria zajmuje się pomocą potrzebującym organizacjom, m.in. hospicjom, stowarzyszeniom, schronisku dla bezdomnych osób itd. „Szpargałki” można będzie pozyskać w momencie otwarcia Galerii w zamian za wpłacenie symbolicznej sumy na konto organizacji i pokazanie dowodu wpłaty pracownikowi.

   Zakład Usług Komunalnych prowadzi Galerię Szpargałek w naszym mieście od ponad dwóch lat. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce. Przez ten czas udało się wspomóc organizacje kwotą ponad 140 tysięcy złotych!

   Do kogo skierowana jest akcja?

   Akcja „Szczecin idzie w zielone” skierowana jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta. Sadzonki będzie można wykorzystać w dowolnych sposób: posadzić w przydomowym ogrodzie, na działce czy każdym innym terenie po uzyskaniu zgody administratora. Dzięki niej, w przestrzeni osiedli mieszkaniowych, znajdzie się z pewnością jeszcze więcej pięknej zieleni.

   Uroczyste podsumowanie

   Finał akcji odbędzie się 20 września o godzinie 13 w Parku Andersa. Okazją do spotkania będzie wspólne posadzenie przez Prezydenta Miasta oraz organizatorów wydarzenia, a także przedstawiciela Głównego Partnera pamiątkowego drzewa. Będzie to robinia akacjowa o obwodzie pnia 35 centymetrów. Znajdzie się w parku Andersa.

   Wystawa Szpargałków

   Po rozdaniu wszystkich ponad 1,5-metrowych sadzonek odebranych będzie  900 użytecznych przedmiotów. To, co przekazali mieszkańcy, będzie można obejrzeć 25 września na terenie Ekoportu przy ulicy Taczaka. Zorganizowana zostanie wystawa wszystkich pozyskanych „Szpargałków”.

   Organizatorzy

   Organizatorami wydarzenia „Szczecin idzie w zielone” są Urząd Miasta Szczecin oraz Zakład Usług Komunalnych. Głównym Partnerem wydarzenia został Ecogenerator, czyli Zakład Unieszkodliwiania Odpadów.

   Bezpieczeństwo:

   W akcji mogą brać udział wyłącznie osoby w zakryciu ust i nosa. Prośba o zachowanie dystansu społecznego.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!