Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Szczecin dołączy do Globalnej Sieci Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Szczecin dołączy do Globalnej Sieci Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu

   Miasto będzie ubiegało się o dołączenie do Globalnej Siedzi Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu działającej przy WHO. To już kolejny element polityki senioralnej realizowanej w stolicy Pomorza Zachodniego.

   Musimy pamiętać o tym, że seniorki i seniorzy są wśród nas. Dlatego też działania do nich kierowane muszą dotyczyć właściwie każdego obszaru Miasta – otoczenia fizycznego, społecznego, wysokiej jakości usług społecznych, ale również m.in. dostosowanego do ich potrzeb transportu publicznego – mówi Beata Bugajska – dyrektorka Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin. – Dołączenie do Sieci Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu to dla nas świetna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z innymi miastami, ale również ogromna szansa na poznanie partnerów, z którymi moglibyśmy w przyszłości realizować kolejne projekty skierowane do najstarszych mieszkańców Szczecina.

   Globalna Sieć Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia służy wymianie wiedzy i doświadczeń w zakresie przystosowania miast, gmin i społeczności do zróżnicowanych potrzeb człowieka, związanych z procesem starzenia się. Jej celem jest wsparcie aktywnego starzenia się, poprawa dobrostanu i jakości życia człowieka poprzez wspieranie rozwoju miast przyjaznych ludziom w każdym wieku oraz wdrażanie międzysektorowych rozwiązań, z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb osób starszych. Dodatkowo, dzięki nawiązaniu współpracy z innymi miastami możliwa będzie wymiana doświadczeń w zakresie innowacji społecznych i technologicznych związanych ze starzeniem się społeczeństwa i zwiększenie dostępu do wyników międzynarodowych badań oraz nowatorskich rozwiązań.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!