Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Świąteczny hit wszechczasów w wykonaniu Chóru Politechniki Morskiej

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W magicznej atmosferze nadchodzących świąt, Szczecin rozbrzmiewać będzie wyjątkową wersją kultowego utworu Mariah Carey, "All I Want for Christmas Is You". To prezent od Chóru Politechniki Morskiej oraz dyrygentki Sylwii Fabiańczyk-Makuch, którzy pragną podziękować mieszkańcom za dwie dekady wspólnego śpiewania i radosnego dzielenia się muzyką.

   W przygotowania oryginalnej odsłony tej ponadczasowej piosenki, chór włożył całe serce, energię i pasję. Dlaczego właśnie ten utwór?

   - Bo to nie tylko jednoznacznie kojarzący się ze świętami ponadczasowy szlagier, ale również magiczna melodia, która wyczarowuje uśmiech na twarzach i sprawia, że serca napełniają się radością – mówi chórzystka, Klaudia Nowak. - To nie tylko piosenka – to uczucie, które przenosi nas w niepowtarzalny nastrój świąt.

   Ta szczecińska wersja utworu łączy się z kultową produkcją "Love Actually", tworząc niecodzienne połączenie świątecznej magii.

   - Uwielbiamy ten utwór, podobnie jak film, z którego pochodzi - podkreśla dyrygentka, Sylwia Fabiańczyk-Makuch. - Wspaniale się złożyło, że „Love Actually” w tym roku również obchodzi 20. rocznicę powstania. Nie mogło więc być inaczej, musieliśmy pokusić się o własną wersję tego znanego niemal wszystkim utworu.

   W teledysku, nawiązującym do pełnym niespodzianek i szczecińskich interpretacji filmu „To właśnie miłość”, pojawiają się nie tylko utalentowane chórzystki i chórzyści Politechniki Morskiej, ale także znakomici włodarze miasta, jak Prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Swoją obecność zaznaczy również Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie Wojciech Ślączka.

   - Dodatkowo, w projekcie udział wzieli lubiani i podziwiani szczecińscy artyści, m.in. aktor Michał Janicki, Sylwia Różycka, Damian Ukeje, Bartek Orłowski z Akukulele oraz zespół Szczecinianie - mówi Ewa Stojek z Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie. - Autorem aranżacji jest Przemysław Skuz, warstwę instrumentalną przygotował Krzysztof Baranowski, za nagrania i mastering odpowiada pracownia kabART.

   Partnerem strategicznym projektu są Polska Żegluga Morska P.P, Żegluga Polska S.A. oraz Unity Line Limited Sp.z o.o. Teledysk powstał przy współpracy partnerów: Radia Super FM, Politechniki Morskiej w Szczecinie oraz Akademii Sztuki w Szczecinie, a także lokalnych firm: Kamienicy w Lesie i Centrum Ogrodniczego „Pan Bratek”.

   - To nie tylko świąteczny utwór, w którym głównym bohaterem będzie nasze miasto, ukazane w swej zimowej okazałości - to muzyczny prezent dla mieszkańców, który ma dostarczyć radości, emocji i niezapomnianych chwil w tym wyjątkowym okresie. Bo to właśnie te emocje i obecność drugiego człowieka czynią ten czas takim pięknym – podsumowuje Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

   W ten wyjątkowy sposób chórzyści Politechniki Morskiej pragną zakończyć tegoroczne obchody 20. lat działalności, przekazując szczecinianom niezapomniany prezent, który splata w sobie magię świąt, ciepło filmu i niepowtarzalność szczecińskiego klimatu miasta.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!