Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Stres i sketchnoting - bezpłatne warsztaty w Technoparku

   Justyna Śiwińska

   Justyna Śiwińska

   Stres i sketchnoting - bezpłatne warsztaty w Technoparku

   Czy stres może pomóc w nauce, pracy i osiąganiu celów? Jak notować w kreatywny sposób, by lepiej zapamiętywać i upraszczać skomplikowane tematy? W jaki sposób sketchnoting i radzenie sobie ze stresem mogą zwiększać skuteczność biznesową? – m.in. na te pytania odpowiedzą ekspertki 26 września podczas bezpłatnych warsztatów organizowanych przez PMI w Technoparku Pomerania.

   - Najnowsze badania nad oddziaływaniem stresu na nasz organizm i życie wskazują, że potrafi on zarówno wpędzać do grobu, jak i motywować. Jest z nim trochę jak z nożem – można wyczarować wspaniały obiad, ale można też zranić i zabić. Wszystko zależy, jak się go używa – przekonuje Kamila Pępiak-Kowalska, trenerka kompetencji społecznych.

   Podczas warsztatów w Technoparku Pomerania ekspertka rozprawi się z mitami na temat stresu. Opowie, czym tak naprawdę jest stres, jak sprawnie reagować na stresory oraz jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie. W codziennej pracy Kamila Pępiak-Kowalska wspiera liderki i liderów w podnoszeniu kompetencji w zakresie krytycznego, strategicznego i systemowego myślenia, dostarczania informacji zwrotnej, inteligencji emocjonalnej oraz budowania funkcjonalnych zespołów w oparciu o ich potencjał.

   Jest m.in. Certyfikowaną Trenerką i Partnerką FRIS® Style Myślenia i Działania, Akredytowaną Trenerką Thomas International TEIQ®, British Council (Academic Teaching Excellence), Certyfikowaną w Mentorką Coaching (MCC) ICF, Moderatorką MasterMindPRO, a także wizytującą wykładowczynią m.in. na studiach executive i HR MBA na ALK, ZPSB, WSB oraz studiach podyplomowych UAM.

   W drugiej części spotkania uczestnicy zapoznają się ze sketchnotingiem, czyli metodą tworzenia notatek wizualnych, która łączy ze sobą proste obrazy i słowa w taki sposób, by uchwycić i poukładać informacje. To kreatywne notowanie wizualne, które pozwala uczynić nawet skomplikowane tematy bardziej zrozumiałymi i łatwiejszymi do zapamiętania. - Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. gdzie i jak najlepiej korzystać z tej metody notowania oraz dlaczego rysunek ma moc, a rysowanie to niekoniecznie czynność artystyczna – mówi prowadząca warsztaty Anna Staśkiewicz, graphic recorderka, sketchnoterka, facylitatorka graficzna i trener myślenia wizualnego.

   Na co dzień ekspertka wykorzystuje metody myślenia wizualnego w biznesie i edukacji. Wspiera firmy i uczelnie wyższe w komunikacji - z jej usług skorzystały m.in. KGHM, Bosch, Samsung, Orange, Bosman, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Uniwersytet Szczeciński. Prowadzi też autorskie warsztaty „Sketchnoting krok po kroku”.

   Organizatorem warsztatów jest PMI Poland Chapter Szczecin Branch - wiodąca międzynarodowa organizacja non-profit zrzeszająca ekspertów i entuzjastów zarządzania projektami.

   Wydarzenie odbędzie się 26 września w godz. 17.30-20.30 w budynku F2 Technoparku Pomerania. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod linkiem: https://tiny.pl/c5h2v

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!