Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   Strefa Płatnego Parkowania: od 2 listopada rusza e-kontrola

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Strefa Płatnego Parkowania: od 2 listopada rusza e-kontrola
   20221010_094610.jpg
   20221010_094559.jpg
   20221010_094936.jpg
   20221010_101409.jpg
   CS.png

   Volkswagen up! wyposażony w system CityScanner od środy będzie kontrolować opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania.

   Po kilku tygodniach testów i programowania vw up! jest już w pełni gotowy do działania. Zacznie pracę 2 listopada.

   Samochód został wyposażony w kamery, które skanują numery rejestracyjne zaparkowanych pojazdów i przekazują je do bazy danych, gdzie znajdują się informacje o pojazdach uprawnionych do parkowania w strefie (czyli z wniesioną opłatą, wykupionym abonamentem albo ryczałtem).

   - System automatycznie weryfikuje, czy mijane pojazdy mają opłacony postój - mówi Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. - By nie dopuścić do sytuacji, kiedy opłata dodatkowa nałożona zostanie na kierowcę, który dopiero zaparkował i jest w drodze do parkomatu, kontrola jest wykonywana dwukrotnie w kilkuminutowym odstępie czasu.

   Celem kontroli mobilnej jest zwiększenie skuteczności nadzoru nad wnoszeniem opłat za postój w SPP. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że pozwala na gromadzenie danych na temat poziomu zajętości miejsc na poszczególnych ulicach SPP.

   Samochody kontroli mobilnej jeżdżą już po ulicach Warszawy i Gdańska.

   Przetarg na sprzedaż oprzyrządowania do e-kontroli wygrała firma MCX Pro z Warszawy. Zamówienie o wartości 733,8 tys. zł obejmuje dostawę urządzeń, oprogramowanie oraz utrzymanie systemu w pełnej sprawności technicznej przez 36 miesięcy.

   Jak to działa? Zobacz na https://www.cityscanner.com/home-pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!