Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Strażniczki szkolne odwiedziły "Magnolię"

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Strażniczki szkolne odwiedziły "Magnolię"

   Praca w formie zabawy z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta to jedna z form działań profilaktycznych strażniczek miejskich.

   Wczoraj strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej odwiedziły Przedszkole Publiczne nr 5 "Magnolia". Zostały tam zaproszone przez dyrekcję placówki w celu zrealizowania zajęć dydaktycznych związanych z tematem "Nieznajomy. Nie znam Cię-mówię nie!".

   Strażniczki instruowały przedszkolaków poprzez zajęcia interakcyjne, jak postępować w sytuacji, kiedy malucha zaczepia "Obcy". Kuszenie słodyczami, wspólnym oglądaniem zdjęć, filmów, czy kotków, piesków, chomików i innych zwierzaków to klasyczne przykłady zwabiania najmłodszych.

   Strażniczki obalały też stereotypy: nie każdy nieznajomy, który ma niecne zamiary brzydko wygląda i pachnie. Nieraz jest to "zwykły" pan ( czy pani) o miłej powierzchowności i sposobie zachowania. Sztuka asertywności dla najmłodszych w formie zabawy- taki był cel tej pogadanki i zabawy.

   Na zakończenie wspólnych zajęć nastąpiła wymiana prezentów w ramach wzajemnych podziękowań, strażniczki wykonywały na rączkach zainteresowanych przedszkolaków okolicznościowe pieczątki ( nietoksyczne, dopuszczone do kontaktu ze skórą ) i obdarowały je kolorowankami  związanymi z realizowanym tematem 'Nieznajomy". Maluchy zrewanżowały się strażniczkom własnoręcznie zrobionymi laurkami i kubeczkami z symbolem magnolii.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!