Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Strażnicy miejscy podsumowali Żagle 2023

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Strażnicy miejscy podsumowali Żagle 2023

   Za nami wielka, żeglarska impreza. Trwała całe trzy dni i cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców i gości. Świadczy o tym frekwencja, tysiące uczestników po obu stronach Odry. Niestety, to już za nami, żaglowce po efektownej paradzie odpłynęły późnym, niedzielnym popołudniem.

   W zabezpieczaniu tej wielkiej żeglarskiej fety wzięło udział: w dniach 18.08-20.08.2023 168 strażników miejskich/75 patroli- w systemie rotacyjnym oraz patrole przeznaczone do dyspozycji dyżurnego SM, tj.42 strażników miejskich/21 patroli - w systemie rotacyjnym. 2 motorówki codziennie/ 3 strażników wodnych, radiowozy - codziennie 21-23, do patrolowania pozostałej części miasta-5-6.

   Pierwsze podsumowania wskazują,że impreza oprócz tego, że była udana to i bezpieczna.

   - Strażnicy miejscy nie odnotowali poważniejszych zdarzeń szczególnych - informuje st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Były za to zasłabnięcia, drobne otarcia, ukąszenia przez osy, zagubienie się osoby z demencją i szczęśliwe jej odnalezienie. Mieszkańcy i goście nie przesadzali też z alkoholem, raczej trzymali się zasad spożywania go w punktach gastronomicznych, w ogródkach piwnych, rzadko poza nimi. Podczas tej imprezy 5 nietrzeźwych delikwentów trzeba było odwieźć na izbę wytrzeźwień w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień i 1 do miejsca zamieszkania (oddany pod opiekę rodziny)

   Cieniem na tej radosnej imprezie niestety położyły się w naszych działaniach dwie sytuacje związana ze spożywaniem alkoholu.

   - Jedną kobietę, która była pod wpływem napojów wyskokowych patrol mieszany, strażnik miejski i policjant wyciągnęli z Odry i przekazali służbom medycznym, bowiem była mocno wyziębiona - mówi st. insp. Joanna Wojtach. - Drugi incydent dotyczył agresywnej napaści na interweniujących strażników, który zakończył się użyciem środków przymusu bezpośredniego i wezwaniem Policji.

   Sytuacja związana z parkowaniem też nie była najgorsza, chociaż niektórzy kierowcy boleśnie odczuli swoje lekceważące traktowanie obowiązującej organizacji ruchu i zakazów parkowania.

   - Wystawiono 7 dyspozycji holowania, z czego fizycznie 1 pojazd odjechał na lawecie, nałożono 55 mandatów karnych, 36 pouczeń, założono 32 blokady na koła nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów - informuje Joanna Wojtach. - Ciąg dalszy konfrontacji ze strażnikami będą mieli kierowcy, którzy za wycieraczkami swoich aut znaleźli fotowezwania, w sumie 54. Oznacza to wszczęcie postępowania z dalszymi konsekwencjami. Korzystający z komunikacji miejskiej, aby dojechać na miejsce imprezy "Żagle 2023" nie muszą się o to martwić, zachęcamy zatem do korzystania z tej formy transportu na wszelkie imprezy w przyszłości!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!