Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Spotkanie z dystrybutorami węgla

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Spotkanie z dystrybutorami węgla

   W odpowiedzi na pytania dziennikarzy informujemy, że we wtorek w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z właścicielami składów węgla z terenu Szczecina, którego celem było omówienie aktualnej sytuacji związanej z zaopatrzeniem w węgiel. Z przekazanych informacji wynika, że surowiec jest dostępny w sprzedaży.

   Sprzedawcy wskazali natomiast, jakie elementy decydują o jego cenie w składach. Najważniejszy to brak dostępu do tańszego węgla z polskich kopalń i konieczność zakupu droższego surowca, sprowadzanego z zagranicy.

   - Inne czynniki to 23 – procentowy VAT oraz bardzo wysokie koszty transportu - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Od zmiany tych warunków (przede wszystkim dostępu do tańszego węgla oraz obniżenia  lub zniesienia podatku VAT)  dystrybutorzy uzależniają obniżki cen węgla w składach.

   Natomiast jeśli chodzi o ewentualny udział samorządów w sprzedaży węgla, to wciąż nie ma podstaw prawnych  dla tej propozycji  rządu , do tej pory omawianej jedynie na konferencjach prasowych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!