Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Spotkanie dla rodziców Zdrowe dziecko - zdrowa mama

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Spotkanie dla rodziców Zdrowe dziecko - zdrowa mama

   W nadchodzącą sobotę, 21 października o godzinie 13:00, odbędzie się wydarzenie, które z pewnością zainteresuje rodziców i opiekunów dzieci. Pod hasłem "Zdrowe dziecko – zdrowa mama" zostaną przekazane cenne informacje z dziedziny zdrowia dzieci i profilaktyki chorób dziecięcych. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny.

   Spotkanie będzie okazją do zgłębienia wiedzy na temat zdrowia dziecka oraz sposobów dbania o jego dobrostan. Będziemy mieli przyjemność gościć dwie cenione specjalistki w dziedzinie zdrowia dzieci:

   Pierwszy wykład, zatytułowany "Jak zaprogramować zdrowie dziecka?", poprowadzi dr hab. n. med. Beata Łoniewska. Dr Łoniewska to renomowany lekarz pediatra i neonatolog, kierujący Kliniką Patologii Noworodka Szpitala Klinicznego Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

   Jej praktyka kliniczna i badania naukowe koncentrują się m.in. na mikrobiocie jelitowej noworodków i wcześniaków. Ponadto, jest inicjatorką Banku Mleka Kobiecego, który wspiera wcześniaki w całym województwie. Dr Łoniewska aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy na temat zdrowia dzieci i organizuje obchody Światowego Dnia Wcześniaka.

   Drugi wykład, zatytułowany "Probiotyki dla dzieci – pytania do farmaceuty", poprowadzi dr n. farm. Natasza Staniak. Dr Staniak to neuropsychofarmakolog i wykładowczyni specjalizująca się w zdrowiu psychicznym i probiotykoterapii.

   Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie prowadzi badania naukowe nad psychobiotykami i angażuje się w popularyzację wiedzy na temat probiotykoterapii oraz zdrowia mózgu na swojej stronie internetowej nastaya.pl oraz kanale YouTube Zapytaj farmaceutę.

   Oba wykłady zapewniają niezwykłą okazję do pozyskania cennych informacji od ekspertek zajmujących się codziennie zdrowiem i dobrostanem dzieci. To doskonała szansa dla wszystkich rodziców i opiekunów, niezależnie od ich doświadczenia, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat wspierania zdrowia i odporności swoich dzieci.

   Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu FilHermonia we współpracy z firmą Sanprobi, a wstęp jest całkowicie bezpłatny, nie ma potrzeby wcześniejszego rezerwowania miejsc. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na to wyjątkowe spotkanie Zdrowe dziecko – zdrowa mama w sobotę, 21 października o godzinie 13:00 w sali kameralnej Filharmonii w Szczecinie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!